Lietuvos architektų sąjunga

Geriausia 2023 architektūros absolventė – Katariina Mustasaar

Geriausia 2023 architektūros absolventė – Katariina Mustasaar
Katariina Mustasaar. Postindustrinis jūros peizažas: Paljassaare uosto fitoatgaivinimas

BAUA Award konkursas finišavo Kaune. Sveikiname nugalėtojus!

Katariina Mustasaar

Jau dešimtą kartą surengtas Baltijos šalių geriausių architektūros studentų baigiamųjų darbų konkursas šiemet vėl vyko Lietuvoje, KTU studentų bibliotekoje. Iš 12 dalyvių, atstovavusių visoms Baltijos šalių aukštosioms mokykloms, vertinimo komisija išskyrė tris.

Pagrindinis BAUA Award prizas atiteko Estijos dailės akademijos absolventei Kateriinai Mustasaar už projektą „Postindustrinis jūros peizažas: Paljassaare uosto fitoatgaivinimas“.

Taip pat komisija nusprendė skirti du ypatingus paminėjimus:

Eglei Dimaitytei-Vainemanei (Vilniaus dailės akademija) už projektą „Istorinės posesijos interpretacija medžio architektūros formomis” 
Eglė Dimaitytė-Vainemanė
ir Mark Aleksander Fischer (Estijos dailės akademija) už projektą „Įperkamo būsto planavimas Põhja-Tallinn mieste. Kopli krovinių stotis – paskutinė Šiaurės Talino socialinio ir ekonominio kraštovaizdžio dėlionės dalis”:
Mark Aleksander Fischer
Visi projektai ir jų aprašymai – https://balticarchitecture.com/baua-student-awards-2023
 
Vertinimo komisijoje šiemet dirbo architektai dr. Matas Šiupšinskas, Dina Suhanova, Kristel Niisuke.
 
Katariina Mustasaar:
Žmogaus poveikis mūsų ekosistemoms aiškiai atsispindi prastoje Baltijos jūros būklėje. Šiame projekte siūloma strategija, kaip Talino postindustrinį uostą paversti nauja miesto erdve. Siekiant šio tikslo, miesto planavimui taikomas fitoatgaivinimas (fitoremediacija)- tam tikra bioatgaivinimo technologija, kai augalai naudojami aplinkos užterštumui išvalyti. Projekte spėliojama, kaip fitoremediacija galėtų prisidėti prie mūsų aplinkos formavimo ir aplinkosauginio sąmoningumo sklaidos – nuo jūros žemėlapių sudarymo iki takų projektavimo. Kraštovaizdį traktuojant kaip dinamišką sistemą, jis iš uždaros užterštos vietos virsta kasdiene erdve, kurią laikui bėgant gali formuoti ir priimti įvairios suinteresuotosios šalys. Siūlomą strategiją, abipusiai naudingą gamtai ir žmonėms, taip pat būtų galima taikyti pertvarkant kitas panašias vietas Baltijos jūros pakrantėje.

Eglė Dimaitytė-Vainemanė:
Magistro baigiamojo darbo tyrimo objektas – medinės jungtys medinėje architektūroje. Tikslas – suprasti jų vaidmenį kuriant naują architektūrinę kalbą ir atsakyti į klausimą: ar įmanoma atrasti naujovių medinės architektūros kūrimo procese, konceptualizuojant pačios jungties vaidmenį? Darbe nagrinėjamos medinės architektūrinės sistemos ir jų taikymas inovatyvioje medinėje architektūroje, ieškant ryšio tarp praeities, dabarties ir ateities. Dėmesys skiriamas skaitmeninių technologijų galimybėms, kurios taikomos kūrybiniame procese, siekiant sukurti kokybiškas, tvarias ir modernias transformacijas architektūros paveldo srityje. Sukuriama strategija, pasirenkant vertingą, bet apleistą miesto erdvę kaip platformą eksperimentinėms surenkamoms medinėms konstrukcijoms, kurios ne tik sukuria naują viešąją erdvę, bet ir atveria galimybes eksperimentams, bandymams, vertinimui ir naujos architektūrinės kalbos medinėje architektūroje paieškoms.

Mark Aleksander Fischer:
Šiame darbe nagrinėjama aktuali įperkamo būsto Taline (Estija) problema. Juo siekiama rasti dabartinės būsto krizės sprendimą sukuriant pavyzdinį kvartalą, kuriame įvairios socialinės ir ekonominės grupės galėtų sugyventi proporcingai savo atstovavimui visuomenėje. Tyrime gilinamasi į įvairius tarptautinius įperkamo būsto modelius ir nagrinėjamas Talino nekilnojamojo turto kraštovaizdis. Darbą sudaro trys dalys: pirmojoje pateikiama teorinė sistema, nagrinėjamos pagrindinės sąvokos, antrojoje analizuojami pasaulyje taikomi nekilnojamojo turto plėtros modeliai, o trečiojoje šie modeliai pritaikomi Talino, ypač Kopli krovinių stoties rajono, kontekste. Analizuojant pajamų pasiskirstymą ir atsižvelgiant į socialinių miesto erdvių prielaidas, studijoje siūlomas miesto planas, skirtas kovoti su gentrifikacija ir segregacija, skatinantis socialiai įtraukią aplinką Šiaurės Taline.
 

LAS veiklą per Meno kūrėjų organizacijų strateginio finansavimo programą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal