Lietuvos architektų sąjunga

Virtualus architektūros muziejus

Architektūros muziejus Lietuvoje turi ilgametę istoriją. Net Europos mastu, jis buvo įkurtas vienas pirmųjų – dar 1968 m. Deja, 2006 m. jis uždarytas, o jo fondai pasklido po įvairias institucijas.

Lietuvos architektų sąjunga ir Lietuvos architektų rūmai kartu su kitomis architektūros įstaigomis, aktyviais cecho atstovais siekia, kad būtų atkurtas šalies architektūros muziejus.

Žinoma, atkurtas muziejus būtų jaunatviškesnis, energingesnis, veikiantis plačiau, aktyviau, įvairesnėse srityse nei prieš tai egzistavęs: čia vyktų ne vien mokslinė, bet ir edukacinė, pažintinė veikla, būtų organizuojamos parodos, ekskursijos, konferencijos, veiktų biblioteka, leidybos centras ir pan.

Virtualus architektūros muziejus (VAM) sukurtas siekiant užmegzti nutrūkusį ryšį tarp dabarties ir praeities, nutiesiant tiltą į ateitį. Juolab, kad kyla reali grėsmė prarasti net ir asmeniniuose archyvuose sukauptą medžiagą. Tai ir yra pirmas žingsnis – skaitmeninti asmeniniuose ar privačiuose archyvuose esančią medžiagą ir viešinti ją tinklapyje, kad architektūros istorijos tyrinėjimai (kaip ir domėjimasis šia kultūros sritimi) neslūgtų.

Projektą Virtualus architektūros muziejus (www.arch-muziejus.lt) parengė Kūrybinių industrijų parkas „Architektūros centras“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga, remiant LR kultūros rėmimo fondui ir Lietuvos architektų rūmams.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal