Lietuvos architektų sąjunga

Svarstytas Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimų projektas

Bendrame posėdyje LAS ir LAR aptarė Projektavimo įmonių asociacijos (LPĮA) parengtus projekto pirkimo taisyklių pagal Viešųjų pirkimų įstatymą pakeitimus (dokumentas su siūlomomis arch.T.Mazuro korekcijomis). Deklaruojama, jog pakeitimuose bandyta ieškoti saugiklių, kad projektavimo paslaugų kainos, skelbiant viešuosius konkursus, nebūtų dempinguojamos.


LPĮA yra pareiškusi, kad vyriausybei pateiktas Projektavimo paslaugų viešojo pirkimo dokumentų rengimo ir vertinimo rekomendacijų projektas yra suderintas su visomis tarpžinybinėmis organizacijomis.


Tačiau LAS ir LAR atstovai, dalyvavę darbo grupės, kuri rengė minėtus pakeitimus, posėdžiuose, teigia, jog ne visos LAS pastabos atsispindi galutiniame projekto variante: rekomendacijos sudarytos taip kad viešųjų pirkimų pasirinkime lemiamą vaidmenį turėtu įmonės statusas, o ne siūlomi sprendiniai; projekto kokybė nelaikoma privaloma. Tai akivaizdus didžiųjų projektavimo įmonių ir kartelinių susitarimų protegavimas. Beje, pagal šiuos pasiūlymus jau ruošiami seminarai savivaldybių darbuotojams,  sudarantiems technines projektavimo užduotis.


Kadangi įstatymo pakeitimo pasiūlymai turi būti parengti iki vasario mėn., LAS ir LAR taryba nusprendė į rengiamą dokumentą įterpti korekcijas. Tarybos nuomone, reikėtų pasinaudoti ES šalių praktika, kai viešųjų pirkimų konkursus sudaro du etapai: pirmame skelbiamas architektūrinis konkursas, antrame – paslaugos pirkimo konkursas.


Visi LAS nariai kviečiami teikti savo pastabas ir pasiūlymus rengiamam dokumentui šio straipsnio komentaruose arba el.paštu info@architektusajunga.lt.


Sausio mėn. pabaigoje planuojama organizuoti dar vieną LAS ir LAR susitikimą, kuriame būtų peržiūrimi susisteminti siūlymai.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal