Lietuvos architektų sąjunga

Startuoja Kauno architektūros festivalio (KAFe2013) projektas „Laisvės impulsai”

Kuri šiuolaikišką ir progresyvią architektūrą? Nori būti matomas?

Realizuok save "Laisvės Impulsų" kūrybinėje laboratorijoje ir nustebink tautą. Padaryk savo viziją bet kuriam pasirinktam pastatui Laisvės alėjoje Kaune. Architektų biurai, neformalios architektų grupės bei pavieniai architektai kviečiami registruotis KAFe 2013 tinklalapyje bei rezervuoti „sergantį“ Laisvės alėjos objektą savo vizijai realizuoti. Daugiau informacijos apie projektą bei dalyvavimo sąlygos: http://www.kafe2013.lt/lt/laisves-impulsai

Projektas "Laisvės impulsai" – tai inovatyvus, eksperimentinis naujos architektūros istorinėje aplinkoje atsiradimą nagrinėjantis bei architektūros idėjų ir kritinės minties sklaidą mieste užtikrinsiantis renginys. Pagrindinis renginio tikslas – per pateiktas šiuolaikinės architektūros vizijas"sergančioms" Kauno Laisvės alėjos vietoms ( pastatams, jų fasadams, numatomiems antstatams ir t.t.) inicijuoti gyvas ir atviras miesto visuomenės, verslo, architektų ir savivaldos diskusijas apie tai, kokia gali (ar galėtų) būti šių dienų architektūra istorinėse miestų erdvėse, kuri dabar dažnai yra vertinama nevienareikšminkai ar netgi sukelia kontroversiškų nuotaikų.
Vienintelis reikalavimas darbams – kad būtų laikomasi principo „Architektūra – tai menas“, savyje koduojantis progresyviausią pasaulinės moderniosios architektūros požiūrį į istorinę aplinką.

Atliktos vizijos (planuojama, kad jų bus parengta 30-40-čiai realių objektų ar erdvių) bus kokybiškai atspausdintos ant didelio formato stendų (2 x 3 m.), kurie bus viešai du mėnesius eksponuojami Laivės alėjoje šalia "gydomų" pastatų, o Laisvės alėja taps unikalia architektūros pasiūlymų laboratorija – galerija ir atvirų diskusijų forumu po atviru dangumi, kur žmonės galės rinktis ir diskutuoti apie tinkamus ar netinkamus architektūrinės išraiškos pavyzdžius ir jų daromą įtaką istorinei aplinkai.
Bus išleistas visų pateiktų darbų katalogas, progresyviausiems darbams numatomi apdovanojimai.

Sąlygos dalyviams:
– Dalyvauja architektų biurai, neformalios architektų grupės, pavieniai architektai iš Lietuvos ir užsienio. Ypatingai kviečiami dalyvauti kolegos, kuriantys šiuolaikišką ir progresyvią, maksimaliai aukštos kokybės architektūrą bei nebijantys pristatyti ir apginti savo vizijas viešų diskusijų metu Laisvės alėjoje.
– Ne vyresni kaip 40 metų
Talino receptas Laisvės alėjai

Kauno architektūros festivalis (KAFe2013) – tai 2013 m. rugsėjo–spalio mėnesiais Kaune įvyksiantis įvairialypis ir daugiaplanis, įvairius architektūrinius įvykius (architektūrinių idėjų konkursus, parodas, paskaitas, viešas diskusijas ir visuomenės konsultacijas) apjungsiantis renginių ciklas. Tokio masto ir pobūdžio tarptautinis architektūros festivalis organizuojamas pirmąsyk Lietuvoje. 
Daugiau informacijos: www.kafe2013.lt

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal