Lietuvos architektų sąjunga

Įteikti Lietuvos architektų sąjungos metų apdovanojimai už architektūrą

Įteikti metų apdovanojimai už architektūrą

Vilniaus rotušėje gruodžio 5 d. surengti Meno kūrėjų apdovanojimai, kuriuose įteiktos svarbiausios architektų, dailininkų, fotomenininkų, literatūros vertėjų, muzikų ir rašytojų kūrybinių organizacijų premijos.

Lietuvos architektų sąjunga savo Metų architektūros apdovanojimą skyrė Audriui Ambrasui ir jo architektų biurui, kartu su „Arhitekta J. Pogas Birojs“ Ventspilyje suprojektavusiems įspūdingą mokslo ir technologijų centrą „Vizium“

Foto Norbert Tukaj

Metų debiutu paskelbė architektų grupę KILD, kurią sudaro Petras Išora Lozuraitis, Ona Lozuraitytė Išorė, Ivane Ksnelashvili ir Dominykas Daunys.

Ceremonijoje dalyvavęs kultūros ministras Simonas Kairys džiaugėsi, kad ši tradicija jau trečią kartą suburia gausią meno kūrėjų bendruomenę. „Gera jausti, kad esi palaikomas savo bendruomenės, kad ji pripažįsta tavo sėkmę ir ja džiaugiasi. Kiekvienoje srityje būna metas konkuruoti ir būna metas vieniems kitus palaikyti. Dabar kaip tik yra toks palaikymo ir bendrystės metas. Šiandien turime palaikyti vieni kitus visų pirma dėl to, kad negalime sau leisti išsiskaidyti ir subyrėti“, – kalbėjo kultūros ministras.

Lietuvos dailininkų sąjunga „Aukso mūzą“ įteikė tapytojai Elenai Balsiukaitei-Brazdžiūnienei, menininkui Pauliui Juškai ir tekstilininkei Žydrutei Ridulytei.
Lietuvos rašytojų sąjunga „Šimtmečio premiją“ už daugiaprasmę, ryškią ir drąsią poetinę kalbą pelnė Gintaras Patackas.
Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga „Bičiulių premija“ apdovanotas Lenkijos institutas Vilniuje – Instytut Polski w Wilnie direktorės pavaduotojas Mateuszas Jakubiakas.
Lietuvos tautodailininkų sąjunga ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija (Lietuvos tautodailė) apdovanojimą skyrė Steponui Kaminui.
„Lietuvos fotomenininkų sąjungos“ premija įteikta Stasiui Povilaičiui ir Adamui Mazurui, o Skirmanto Valiulio vardo premija už aktyvų kūrybinį ir tiriamąjį darbą fotografijos srityje įvertinta Danguolė Ruškienė.
Lietuvos kinematografininkų sąjunga apdovanojimą „Už indėlį į kino kultūrą“ įteikė Sonatai Žalneravičiūtei. Lietuvos muzikų sąjunga „Auksinio disko“ prizus įteikė Justinai Gringytei ir roko grupei „Žalvarinis“.

Pagrindinis šio renginio sumanytojas, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas Jonas Staselis už indėlį į lietuviškos kultūros tapatybės garsinimą apdovanojimą įteikė kino režisieriui Linui Mikutai.

Renginio akimirkos LAS Facebook paskyroje

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal