Lietuvos architektų sąjunga
Lietuvos architektų sąjungos būstinė

Projektas „Nekilnojamosios kultūros vertybės – Hilarijaus Raduškevičiaus rūmų Vilniuje rekonstrukcija pritaikant juos pirmojo Lietuvoje architektūros srities menų inkubatoriaus Architektūros entro veiklai“

Lietuvos architektų sąjungos būstinė

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) įgyvendino Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Nekilnojamosios kultūros vertybės – Hilarijaus Raduškevičiaus rūmų Vilniuje rekonstrukcija pritaikant juos pirmojo Lietuvoje architektūros srities menų inkubatoriaus Architektūros entro veiklai“. Projekto metu rekonstruotas valstybės saugomas nekilnojamojo kultūros paveldo objektas – Hilarijaus Raduškevičiaus rūmus Vilniuje, Kalvarijų g. 1/ Žvejų g. 2, ir rekonstruotose patalpose įkurtas pirmasis Lietuvoje architektūros srities menų inkubatorius.

Menų inkubatoriuje bus sudarytos palankios sąlygos steigtis ir plėstis architektūros bei susijusių sričių smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, ypač jauniesiems menininkams (iki 35 metų amžiaus ar baigusiems studijas ne anksčiau kaip prieš 5 metus) ar jų įsteigtoms įmonėms. Asmenims, besiverčiantiems architektūros ar susijusia veikla, architektūros ir susijusių sričių meno kūrėjams ne ilgiau kaip 5 metus lengvatinėmis sąlygomis, su nuolaida nuo įprastos rinkos kainos bus nuomojamos rekonstruotos rūmų patalpos.

Dirbtuvės, studijos, biurai ir kitos inkubatoriaus rezidentams nuomoti skirtos patalpos sudarys daugiau kaip 1500 m2 (ne mažiau kaip 60 proc. bendro viso inkubatoriaus ploto).

Inkubatoriaus rezidentai savo reikmėms galės naudotis menų inkubatoriaus parodų salėmis ir kitomis daugiafunkcėmis erdvėmis (konferencijų, seminarų, mokymų salėmis).

Iš viso kūrybos rezultatams pristatyti, realizuoti ir (arba) demonstruoti numatoma įrengti apie 700 m2 ploto. Vienu metu architektūros srities menų inkubatorius galės priimti 42 rezidentus.

Ne mažiau kaip 50 proc. architektūros centro rezidentų privalo sudaryti jaunieji menininkai arba jų įsteigtos smulkiojo ar vidutinio verslo įmonės.

Be pagrindinės veiklos – patalpų rezidentams nuomos – LAS architektūros centras teiks ir papildomas paslaugas verslo pradžiai bei plėtrai užtikrinti: konsultacijas verslo steigimo ir verslo pradžios klausimais, dokumentų ir buhalterinės apskaitos tvarkymą, teisines
konsultacijas veiklos klausimais, galimybių studijų ir verslo projektų, paraiškų paramai rengimą, administravimą ir kt. LAS architektūros centras organizuos ir architektūros bei susijusių meno sričių profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursus, parodų ir konferencijų lankymą, dalyvavimą parodose, konferencijose, seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse, kituose
renginiuose.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau...

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal