Lietuvos architektų sąjunga

Lietuvos, Latvijos Ir Estijos architektūros paviljono pristatymas Tarptautinės architektų sąjungos pasaulio kongrese Seule

2017 m. rugsėjo mėn. 3-10 d. Seule (P. Korėja) vyks Tarptautinės architektų sąjungos (UIA) 26 kongresas (www.uia2017seoul.org/). UIA narė Baltijos architektų sąjungų asociacija (BAUA), kurios narės yra Lietuvos, Latvijos ir Estijos architektų sąjungos,  kviečiama dalyvauti kongrese ir parengti paviljoną, kuris būtų eksponuojamas kartu su kitų pasaulio šalių architektūros paviljonais bendroje ekspozicijoje. Visos trys Baltijos šalys parengs bendrą architektūros ekspoziciją, kuri atitiks bendrą kongreso temą „Miesto dvasia” („Soul of City”).

UIA pasaulio architektūros paroda – vienas svarbiausių 2017 metų pasaulinių architektūrinių renginių, pritrauksiančių per 10 000 architektų, studentų, projektuotojų, mokslininkų (iš viso pasaulio), o taip pat per 50 000 papildomų lankytojų iš P. Korėjos plačiosios visuomenės.

Dalyvavimas šiame renginyje ir parodos eksponavimas Lietuvai – unikali galimybė taip plačiai ir išsamiai skleisti informaciją apie lietuvišką architektūrą pasaulinio masto architektūriniame renginyje.

Projektą sudaro:

  • architektūrinis konkursas paviljono idėjai išrinkti;
  • paviljonas su ekspozicija;
  • suvenyras;
  • Baltijos šalių delegacijos dalyvavimas TAS kongrese, paviljono atidarymo renginys;
  • paviljono pristatymas Baltijos šalyse, pasibaigus kongresui.

Yra pasirašytas susitarimas su Latvijos ir Estijos architektų sąjungomis dėl projekto bendro finansavimo, rezervuota vieta dėl paviljonui bendroje UIA pasaulio architektūros ekspozicijoje, įvykdytas architektūrinio konkurso paviljono idėjos konkursas. Išrinktas BAUA paviljono architektūrinės idėjos konkurso geriausias darbas – Lietuvos architektų T. Skripkiūno ir J. Lideikio darbas „City tune“.

Tęsiant tradiciją, ateityje BAUA planuoja dalyvauti ir kituose UIA kongresuose; kitas planuojamas 2020 m.

Projektą remia Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba. Paramos dydis: 20 000 Eur.

  

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau...

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal