Lietuvos architektų sąjunga
AUA awards 2016

Kasmetinė tarptautinė Baltijos šalių jaunųjų architektų paroda-konkursas

BAUA awards 2016

Baltijos šalių jaunų architektų darbų paroda-konkursas – Baltijos architektų sąjungų asociacijos (BAUA) 2014 m. pradėtas kasmetinis tradicinis renginys, skirtas pristatyti jaunų, ką tik aukštąsias mokyklas baigusių architektų kūrybą. Parodoje-konkurse pristatomi jaunų architektų baigiamieji studijų darbai, kaip tarpinis žingsnis iš akademinio į profesionalų pasaulį.

Tai vienintelis renginys, kuriame viešai pristatomi visų 10 Lietuvos, Latvijos ir Estijos architektūros mokyklų geriausi absolventų darbai, pristatomi gabiausi jaunieji kūrėjai.

Parodoje-konkurse dalyvaus studijas baigę jauni architektai, atrinkti architektūros mokyklų, katedrų. Jauniems architektams šis renginys svarbus ir dėl viešumo (galimybė savo darbą eksponuoti viešoje ekspozicinėje erdvėje, taip pat – pristatyti savo darbą ne tik akademinei, o platesnei, tarptautinei architektų bendruomenei), ir dėl plataus konteksto (susipažįstama su kitų šalių jaunų architektų darbais), ir dėl galimybės sulaukti kolegiško įvertinimo iš objektyvios, profesionalios žiuri.

Projekto metu bus organizuojami du seminarai-diskusijos: vienas, skirtas profesionalams, kitas – bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams (bus kviečiamos atvykti 10 Vilniaus ir kt. miestų mokyklų moksleiviai, dailės mokytojai).

Analogiškas jaunų, ką tik studijas baigusių architektų paroda-konkursas Lietuvoje vyko jau keli dešimtmečiai. 2014 m., bendru Lietuvos, Latvijos ir Estijos sąjungų sutarimu Vilniuje šis renginys pirmą kartą įvyko Baltijos šalių mastu. 2015 m. renginys vyko Taline, kaip festivalio „Talino architektūros bienalė” dalis, 2016 m. – Rygoje, 2017 m. – vėl Vilniuje. 2018 metų paroda-konkursas vyks spalio mėnesį Taline.

Tarptautinė dimensija padidino renginio reikšmingumą, žinomumą, o taip pat tapo informacijos apie Latvijos, Estijos jaunų architektų kūrybą, šaltiniu. Skirtingų šalių architektūros mokymo tradicijos ir jų rezultatai tampa įkvėpimu Lietuvos architektūros mokymo tobulinimui.

Projektą remia Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba. Paramos dydis 2018 m.  7 100 Eur.

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau...

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal