Lietuvos architektų sąjunga

J. Lideikis ir T. Skripkiūnas projektuos BAUA paviljoną pasauliniame architektų kongrese Rio

Rio de Žaneire (Brazilijoje) vyksiančio XXVII UIA kongreso tema – „Visi pasauliai. Vienas pasaulis. Architektūra 21“ (All the Worlds. Just One World. Architecture 21).

Tarptautiniame BAUA (Baltijos šalių architektų sąjungų asociacijos) paskelbtame Baltijos šalių architektūrą reprezentuosiančio stendo konkurse išrinktas nugalėtojas – tai Jono Lideikio ir Tomo Skripkiūno kūrybinis tandemas, pasiūlęs projektą „Printing Architecture“. Konkurso komisija, kurią sudarė Lietuvos architektų sąjungos atstovai BAUA pirmininkė Rūta Leitanaitė ir dr. Marius Dirgėla, Estijos architektų sąjungos atstovai BAUA vicepirmininkas Hindrek Kesler ir architektas Kaur Talpsep, Latvijos architektų sąjungos atstovai  BAUA vicepirmininkas Juris Poga ir architektas Sergejs  Nikiforovs, balsuodami priėmė sprendimą:

  • projektas BAB2021 (Ervins Gorelovs, Matijs Babris, Egils Marukss, Eliass Valters; Latvija) – 11 balų, II vieta;

Projektas „Printing architecture“ komisiją patraukė originalia ir daugiaplane idėja, interaktyvumu ir vystymo galimybėmis. Diskusijos metu komisijos nariai pažymėjo, kad, nors projektas dabartine savo išraiška galėtų sukelti diskusijų dėl tvarumo ir gamtosaugos, tai vystant idėją išsprendžiami iššūkiai.

Įdomu tai, kad J. Lideikis ir T. Skripkiūnas projektavo ir Baltijos šalių stendą 2017 m.  UIA kongrese SeuleKonkursas taip pat buvo vieno etapo, anoniminis. Dėl COVID-19 pandemijos UIA kongresas Rio de Žaneire perkeltas į 2021 metus, tad laimėtojai turės daug laiko tobulinti savo projektą. 

Kiti konkurso darbai:

Intertangled

Reflections

You Are the Inside

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal