Lietuvos architektų sąjunga

KAFe2022 kviečia pokyčiams per architektūrą

„Metas atsinaujinti“: KAFe2022 kviečia pokyčiams per architektūrą

Rugsėjo 23 d. startuoja tarptautinis Kauno architektūros festivalis

Festivalio programoje – Lietuvos ir Japonijos architektų diskusijos, parodos ir studentų darbai.

Šių metų KAFe2022 programos pagrindinis akcentas – architektūrinę bendruomenę jungiantis Lietuvos ir Japonijos architektūros projektas „Rytai-Rytai 5“. Dvi skirtingos istorijos ir kultūros tradicijų šalys – Japonija su 125 mln. gyventojų, esanti Pasaulio rytuose, ir Lietuva, su beveik 3 mln. gyventojų, esanti Europos rytuose – skaičiuoja jau 20 architektūrinio bendradarbiavimo metų ir įtraukia kūrybingiausius įvairaus amžiaus Lietuvos ir Japonijos architektus bei architektūros mokyklų studentus. Visuomenei atviras architektūros projektas „Rytai-Rytai“ padėjo pamatus Lietuvos-Japonijos architektūros mainams ir profesinei bendrystei. Jo rėmuose nuolat organizuojamos paskaitos, parodos, diskusijos, studentų kūrybines dirbtuvės. Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos valstybė, turinti tokią aukšto lygio ilgalaikio bendradarbiavimo patirtį su Japonija architektūros srityje. „Rytai-Rytai 5“ puikiai atliepia tarptautinę Kauno architektūros festivalio dimensiją bei įprasmina Lietuvos ir Japonijos dvišalių santykių 100-mečio paminėjimo idėją. „Rytai-Rytai“ renginiai suteiks naują impulsą ir jaunosios kartos architektų bendradarbiavimui, o sutelktomis abiejų valstybių architektų pastangomis taip pat prisidės prie idėjų atsinaujinimui paieškos ir būdų jas spręsti.

KAFe2022 ir „Rytai-Rytai“ organizuojamas kaip „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Projekto „Rytai-Rytai“ organizatorius – Lietuvos architektų sąjunga ir jos Kauno skyrius bei Japonijos architektūros institutas Tokijuje. Mediatoriaus vaidmenį tarp šalių  atliko „Rytai-Rytai“ projekto iniciatorius,  diplomatas Dainius Kamaitis, buvęs LR ambasadorius Japonijoje (2006-2011). Finansinę paramą skyrė „Kaunas – Europos  Kultūros  sostinė 2022“ organizacinis biuras, Lietuvos Kultūros Taryba ir EU-Japan Fest Committee. Organizacinę paramą studentų kūrybinėms dirbtuvėms suteikė renginio partneris – Kauno technologijos universitetas.

Š. m. rugsėjo 23 d. prasidedantis tarptautinis architektūros festivalis KAFe Kaune organizuojamas jau ketvirtą kartą. Pirmasis KAFe2013 nagrinėjo aktualią miestų centrinės dalies ryšio su upėmis temą „Miestas ir jo ryšys su upėmis“. Du mėnesius vykęs renginys sukėlė architektų ir miesto gyventojų nuostabą, kad tokio aukšto lygio profesionalūs ir visuomenei atviri renginiai gali vykti Kaune. KAFe2016 „Atnaujinkime miesto centrą“ gilinosi į miesto centrų atsigavimo bei atnaujinimo klausimus, o KAFe2019 temoje „Įženklinantys pastatai – įtvirtinantys ar griaunantys miesto tapatybę?“ svarstė  naujų pastatų įtaką susiformavusioms miesto struktūroms.

Svarbiausi KAFe2022 įvykiai:

 • Rugsėjo 23 d. 9.30 val. (penktadienis) Kauno „Žalgirio“ arenos amfiteatras (Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas).
  Architektūros forumas „Rytai-Rytai 5“ su tema „Atsinaujinimas“. Pagrindinis pranešėjas – Japonijos architektūros žvaigždė Kengo Kuma.
 • Rugsėjo 23 d. 18.30 val. (penktadienis) Kauno centrinio pašto rūmai (Laisvės al. 102, Kaunas).
  Bendros Lietuvos ir Japonijos architektūros parodos „Receptas atsinaujinimui“ atidarymas. Parodoje pristatoma 40 architektūros darbų, kurių autoriai Lietuvos ir Japonijos architektai.
 • Rugsėjo 26 d. (pirmadienis) Kauno technologijos universiteto statybos ir architektūros fakulteto biblioteka (Studentų g. 48, Kaunas).
  Kūrybinėse dirbtuvėse studentų sukurtų idėjinių pasiūlymų viešas pristatymas. 
  KAFe2022 rėmuose organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse „Aikštelė atsinaujinimui“ (angl. playground for recovery) Lietuvos ir Japonijos architektūros studentai teikė idėjinius siūlymus, kaip atgaivinti nebaigtą statyti „Britanikos“ viešbutį Kaune.

Renginiai nemokami.

Dalyvių skaičius į renginius yra ribotas, patekimas – tik su registracija.

Registracija į KAFe 2022 festivalio renginius

 

Kauno architektūros festivalio KAFe2022 vadovas, programos „Rytai-Rytai 5” kuratorius – architektas Gintaras Balčytis
El.paštas: balcytis@icloud.com, tel. +370 699 32472

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal