Lietuvos architektų sąjunga

Kaunui ir Lietuvai reikia „Feedback”

Lietuvos architektų sąjungos Kaunos skyrius rugsėjo mėnesį rengia parodą „Feedback“ ir kviečia jaunuosius, užsienyje studijas baigusius, architektus pristatyti savo darbus ir užmegzti grįžtamąjį ryšį su Lietuva. Tikslus skaičius, kiek užsienyje studijuoja lietuvių architektų, nežinomas, tačiau niekas neabejoja, kad tarp jų yra daug neatrastų talentų, kurių darbai, sukurti studijuojant geriausiuose universitetuose, yra aktualūs ir Lietuvoje. Ši paroda pasiūlys platformą, kurioje jaunieji specialistai galės pasidalinti savo žiniomis ir kelti aktualius klausimus, o parodos lankytojai – atrasti nežinomus talentus ir susipažinti su skirtingais darbo metodais ir požiūrio taškais.

Parodoje planuojama eksponuoti maketus, interaktyvias instaliacijas, tyrimus ir kitą medžiagą, kurią sumanys pristatyti jos dalyviai. Šiuo renginiu siekiama supažindinti ne tik su įdomiausiais darbais ir inovatyviais architektūros edukacijos metodais, bet ir skirti dėmesio architektūros eksponavimo būdams apmąstyti. Todėl parodoje dalyvausiantys architektai gaus ne tik galimybę pristatyti savo projektus, bet ir galės pasiūlyti savo ekspozicijos viziją, kuriai įgyvendinti bus skiriamas atskiras biudžetas. Kiekvieno darbo pristatymas taps atskiru nauju nedideliu projektu – eksperimentu.

Kaip teigia vienas parodos kuratorių Andrius Ropolas, ši paroda užpildys trūkstamą spragą Lietuvos architektūros lauke: „Kasmet vyksta parodos ir apdovanojimai, kuriuose pristatomi geriausi Lietuvoje ar Baltijos šalyse sukurti studentų darbai, tačiau tiems, kurie studijuoja užsienyje iki šiol nebuvo jokio būdo pristatyti savo projektų. Paroda „Feedback“ nori tą pakeisti. Šis renginys taip pat bus puiki proga užsienyje studijavusiems, tačiau su Lietuva jokio architektūrinio ryšio neturintiems profesionalams pabandyti atrasti naujus kontaktus ir galimybes pritaikyti savo patirtį ir žinias Lietuvoje“.

Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus organizuojamoje parodoje gali dalyvauti visi Lietuvos architektai, kurie baigė studijas aukštosiose mokyklose užsienyje per paskutinius ketverius metus, įskaitant ir tuos, kurie planuoja baigti šiemet (2019–2016 m). Iš visų norinčių bus atrinkti penki autoriai, kurie pristatys savo darbus Kauno architektūros festivalio metu. Parodos dalyvius atrinks komisija, kurioje yra tarptautinę patirtį turintys architektai, akademikai ir tyrėjai: Tomas Grunskis, Ona Lozuraitytė ir Kazys Varnelis. Paraiškų bus laukiama iki liepos 1 dienos.

Reikalavimai dalyviams:

– trumpas baigiamojo projekto aprašymas iki 1000 simbolių;

– CV ir iki 8 reprezentatyvių projekto vaizdų (koncepcinių / projektinių schemų, brėžinių, (at)vaizdų, kitos projektui pristatyti reikšmingos medžiagos);

– parodoje planuojamos rodyti medžiagos eksplikaciją – erdviniai poreikiai, maketai, knyga, prototipas, piešinys ar kita medžiaga.

Daugiau informacijos: https://parodafeedback.lt/

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal