Lietuvos architektų sąjunga

Lietuvos architektų sąjunga kviečia pradėti diskusiją

Lietuvos architektų sąjunga kviečia pradėti diskusiją

Gruodžio 3 d. – Lietuvos Respublikos Seime ir internetu.

Lietuva yra viena  iš nedaugelio Europos sąjungos šalių, neturinčių architektūros politikos. Lietuva yra ir viena iš nedaugelio Europos sąjungos šalių, turinčių Architektūros įstatymą. Tačiau Architektūros įstatymas yra tik vienas iš daugelio nuoseklaus, holistinio architektūros politikos įgyvendinimo įrankių. 2022 metais LR Aplinkos ministerija planuoja pradėti konsultacijas ir kurti naują Architektūros politikos dokumentą.

Lietuvos architektų sąjunga, kaip nepriklausoma architektų asociacija, inicijuoja viešą diskusiją apie galimą naują Lietuvos architektūros politikos viziją.

Pirmas šios diskusijos renginys – konferencija „Architektūros politika – naujas žvilgsnis“, kuri per įvairius pavyzdžius, patirtis, nuomones ir idėjas analizuos pačius efektyviausius architektūros politikos formatus, turinį, dalyvius, įrankius ir metodus kaip kurti, įgyvendinti ir įvertinti valstybės architektūros politiką.

Be to, Lietuvai reikia architektūros politikos, kuri atlieptų temas, aktualias visai Europai ir pasauliui bei „Naujojo Europos Bauhauso“ bei Davoso deklaracijos vertybes.

Pirmojoje konferencijos dalyje „Europos patirtis“ kalbės pranešėjai iš įvairių Europos šalių. Europos Komisijos aukštos kokybės architektūros ir aplinkos OMC ekspertų grupės vadovė, Estijos Kultūros ministerijos patarėja architektūros ir dizaino klausimais Veronika Valk-Siska pristatys ką tik parengtas Europos Komisijos rekomendacijas kokybiškai architektūrai.
Dr. Joao Bento apžvelgs ir palygins įvairias Europos šalių architektūros politikas. Pranešėjai iš Airijos, Suomijos, Vokietijos ir Švedijos pristatys inovatyviausias Europos šalių architektūros politikas. Flandrijos (Belgija) regiono vyr. architektas K. Borret papasakos apie jo biuro taikomus inovatyvius įrankius ir iniciatyvas, padedančias įgyvendinti architektūros politikos tikslus.

Antroji, popietinė sesija vyks Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Tiesioginės transliacijos metu žiūrovai galės stebėti diskusiją tarp įvairių architektūros organizacijų, mokyklų atstovų bei politikų ir Seimo narių. Diskusijoje dalyvaus Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius, Kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė, Seimo narys Kasparas Adomaitis.

Konferenciją bus galima stebėti Lietuvos architektų sąjungos Facebook paskyroje.

 Registracija nebūtina.

 Projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal