Lietuvos architektų sąjunga

Dėl teritorijos Žalgirio stadiono vietoje Vilniuje plėtros

Neseniai viešumoje pasirodžius “Viešųjų erdvių verslo ir administraciniame centre Žalgirio stadiono teritorijoje” projektinių pasiūlymų konkurso (organizatorius ir skelbėjas – UAB “Hanner”) skelbimui, Lietuvos architektų sąjunga (LAS) ir Lietuvos architektų rūmai (LAR) pažymi, kad šio konkurso sąlygos neatitinka gerosios konkursų praktikos ir Europos architektų tarybos (taip pat LAS bei LAR) priimtų kokybiškų konkursų principų: skaidrumo, vertinimo komisijos nepriklausomybės ir autonomiškumo (konkurso sąlygose neįvardinta konkurso žiuri); konkurso sąlygose neužtikrinamas rezultatų tęstinumas (organizatorius neįsipareigoja vesti derybų su pirmos ar, iš eilės, kitos prizinės vietos laimėtoju dėl projektavimo) principų. Todėl LAS ir LAR nerekomenduoja architektams dalyvauti šiame konkurse, kaip neatitinkančiame esminių profesionalaus architektūrinio konkurso reikalavimų ir neužtikrinančio visuomenės lūkesčių tenkinimo bei viešojo intereso kokybiško realizavimo Lietuvos sostinės centre.
 
Taip pat Lietuvos architektų sąjunga bei Lietuvos architektų rūmai reiškia susirūpinimą teritorijos prie Sporto rūmų Vilniuje plėtra ir plėtros planų viešinimo trūkumu. Miesto centre esanti, kol kas menkai lankoma teritorija, patenkanti į svarbias miestui panoramas, turėtų tapti integralia miesto centro dalimi. 2015 m. teritorijoje LAS ir UAB „Hanner“ teritorijoje organizavo kūrybines dirbtuves, kurių tikslas buvo išnagrinėti skirtingas teritorijos plėtros galimybes, kuriant administracinį-biurų kompleksą. Tačiau po kūrybinių dirbtuvių nebuvo organizuoti atviri architektūriniai konkursai, teritorijoje rengti atskirų pastatų projektai, viešai nepristačius ir neišdiskutavus visos teritorijos urbanistinės vizijos. 
 
Atsižvelgiant į sklypo vietą, miestui svarbias gretimybes (Vilniaus pilių kompleksą, senamiestį, Neries upę, Sporto rūmus) bei prioritetą planuoti miesto teritorijas kompleksiškai, Lietuvos architektų sąjunga ir Lietuvos architektų rūmai ragina investuotojus (UAB „Hanner“) ir Vilniaus miesto savivaldybę inicijuoti viešą teritorijos prie Sporto rūmų urbanistinės vizijos pristatymą ir diskusijas ir tolimesniais veiksmais siekti integralaus teritorijos planavimo.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal