Lietuvos architektų sąjunga

Dėl buv. banko „Hermis“ A. Jogailos g. Vilniuje vertės nustatymo (PAPILDYTA)

Š.m. liepos 21 d. Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos sureagavo į Lietuvos architektų sąjungos kreipimąsi  DĖL BUV. BANKO „HERMIS“ PASTATO, JOGAILOS G. 9, VILNIUJE vertės nustatymo. 

KPD ats. dėl Banko Hermis vertės (PDF)

Vilniuje, Jogailos g. 9 esantis pastatas (buvęs „Hermio“ bankas), 1994-1996 metais sukurtas architektų G. Ramunio ir K. Pempės (už savo kūrybą apdovanotų valstybinėmis premijomis), yra vienas ryškiausių postmodernizmo pastatų Vilniuje, tačiau, kaip ir dauguma pastatų, pastatytų vėliau nei 1960 m., iki šiol nėra įtrauktas į nekilnojamų kultūros vertybių sąrašą.

Atsižvelgiant į šiandien aktualias grėsmes teisės aktais nesaugomiems modernizmo, postmodernizmo pastatams būti sunaikintiems ar iš esmės pakeistiems juos rekonstruojant, Lietuvos architektų sąjunga pažymi, jog pastato Jogailos g. 9, Vilniuje vertė turi būti įvardinta, įteisinta ir išsaugota.

Lietuvos architektų sąjunga prašo Kultūros paveldo departamento nustatyti ir įteisinti šio pastato vertingąsias savybes, kad būtų užtikrinta nuosekli svarbiausių Lietuvos architektūros ir kultūros istorijos ženklų apsauga.

LAS pareiškimas dėl Banko Hermis vertės (PDF)

K. Pempės laiškas dėl Banko Hermis vertės (PDF)

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal