Lietuvos architektų sąjunga

Dėl „Bangos” kavinės Palangoje likimo

Atviras laiškas Palangos miesto savivaldybės Merui p.  Šarūnui Vaitkui 

Griauti paprasčiau negu kurti. 

Architekto. G. Telksnio suprojektuotos “Bangos” kavinės Basanavičiaus g .2 pastatui pasiūlyta nustatyti regioninį reikšmingumo lygmenį. 2015 m. vasario 19 d. pastato Basanavičiaus g. 2 patikslinta vertinimo medžiaga pateikta Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiam specialistui. 2015 m. balandžio 8 d. Vertinimo tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių bendru sutarimu pritarta pateiktai pastato vertinimo paveldosaugos požiūriu medžiagai. Kadangi regioninio reikšmingumo lygmens objektų vertinimą gali atlikti tik KPD paveldosaugos ekspertai, nutarta parengtą medžiagą teikti KPD Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai.

Objekto valdytojas ”UAB AMBER QUEEN”, žinodamas apie pastato vertę ir apie pradėtą reikšmingumo lygmens nustatymo procedūrą, pateikė Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriui pastato Basanavičiaus g.2 griovimo projektą.
Klausimas dėl “Bangos” kavinės Basanavičiaus g .2 Palangoje rekonstravimo (griovimo) svarstytas LAS Klaipėdos skyriaus ekspertų taryboje, pastato griovimui buvo nepritarta.
LAS pirmininkas 2015-02-06 kreipėsi į miesto vadovybę, prašydama atsižvelgti į realią „Bangos“ architektūrinę vertę, kaip prioritetinį tikslą galimoje jos rekonstrukcijoje. 
Lietuvos architektų sąjunga ir dabar yra pasiruošusi bendradarbiauti su visomis suinteresuotomis pusėmis, įsipareigoja teikti visą pageidaujamą ekspertinę paramą. 

Labai liūdna, mere Šarūnai Vaitkau, kad atmetėte LAS siūlomą pagalbą ir pasirinkote būti kultūros naikintoju, žinodamas, kad šis objektas yra unikalus ir vertingas.

LAS pirmininkas
Prof. M. P. Šaliamoras

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal