Lietuvos architektų sąjunga

UREHERIT kviečia į antrąją konferenciją Švedijoje

Ukrainos kultūros paveldui skirtas architektūrinis tarptautinis projektas UREHERIT kviečia į antrąją konferenciją Švedijoje

Architektūros paveldui skirtas tarptautinis architektūrinis projektas „U-RE-HERIT. Architektai Ukrainos paveldui: atkuriant atmintį ir identitetą“ kartu su Švedijos architektais (Sveriges arkitekter) kviečia į antrąją viešą konferenciją Stokholme. Šių metų tema – Ukrainos architektūros sektoriaus atkūrimas (Reconstructing the culture of architecture in Ukraine).

Trejus metus truksiančio kultūrinio projekto metu Europos ir Ukrainos architektai mokslinių tyrimų, kūrybinių dirbtuvių, viešų diskusijų, renginių, kvalifikacijos kėlimo kursų ir architektūros studijų metu nagrinės Ukrainos kultūros paveldo apsaugos ir atkūrimo temas. Siekiant atkurti ir aktyvuoti Ukrainos architektūros sektorių, nauja architektūra ir urbanistiniu dizainu apjungiantį materialųjį ir nematerialųjį paveldą, projekte U-RE-HERIT dirbs tarpdisciplininės Ukrainos ir Europos paveldo specialistų, architektų, planuotojų, inžinierių, kitų profesionalų, vietos valdžios ir Ukrainos miestų bendruomenių atstovų komandos. Besidalindami žiniomis, patirtimi ir eksperimentuodami projekto dalyviai ieškos būdų, kaip bendrų Ukrainos atstatymo pastangų kontekste atkurti ir naujam gyvenimui prikelti karo nuniokotą Ukrainos nekilnojamąjį paveldą, atkurti ar iš naujo kurti socialines ir identiteto struktūras, suaktyvinti ir į visus šalies atkūrimo etapus įtraukti vietos bendruomenes, sukurti ir aktyvuoti vietinius ekonominius tinklus ir procesus.

Antras viešas renginys – konferencija, skirta Ukrainos architektūros kultūrai – vyks gegužės 14 d. Stokholme, Švedijoje (Meno akademija, Fredsgatan 12).  Konferencijos metu konsorciumo partneriai plačiau aptars UREHERIT vykdomus projektus, paveldo vertinimo metodikas, profesinį tobulėjimą, holistinio būstų renovavimo galimybes. Renginio metu taip pat vyks Ukrainos vyriausybės, Europos ir pasaulio kultūrinių, architektūrinių organizacijų atstovų diskusijos.

Konferencija vyks hibridiniu būdu – gyvai, o taip pat bus transliuojama nuotoliu. Transliacijos nuoroda bus pateikta vėliau.

Dalyvavimas konferencijoje mokamas, kviečiame registruotis čia.

Konferencijos programa bus talpinama www.arkitekt.se 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal