Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Visuomenės veidas viešosiose erdvėse – tikras atspindys ar plastinės operacijos rezultatas?

Dauguma mūsų parke, aikštėje, skvere, pakrantėje ar kieme norime jaustis saugūs, rasti vietos savo užsiėmimui, tikimės švarios ir tvarkingos aplinkos. Atrodo, tokie natūralūs lūkesčiai! Tačiau jie toli gražu ne visada išsipildo. Vienų vietų vengiame, nes jas nejauku ar net baisu praeiti, jau nekalbant apie prisėdimą valandėlei, kitų – nes jos atrodo pernelyg nušlifuotos ir nesvetingos.

Kuo čia dėta architektūra ir dizainas? Ogi tuo, kad kiekvienas erdvę keičiantis elementas – suoliukas, šiukšliadėžė, takas, šviestuvas ar tvora – gali lemti tai, kas toje erdvėje lankysis, ką veiks ir kaip sugyvens su kitais.

Kaip architektūra gali jautriai ir taikliai atliepti viešąją erdvę naudojančių žmonių lūkesčius, juos suburti, o ne atskirti, įgalinti, o ne drausminti, laidoje kalbėsimės su  kriminologe Maryja Šupa ir architektu Juliumi Biliūnu, kuris dalyvavo prieš kelis metus Lietuvos architektų sąjungos organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse „5 viešosios erdvės Biržuose“.

 

Laidos klausykite 2018 m. spalio 18d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal