Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Vilniaus miesto istoriją talpins ir pasakos Kirdiejų rūmai

„Reikia architekto“: Vilniaus miesto istoriją talpins ir pasakos Kirdiejų rūmai

Prieš kelis metus laikinai Vokiečių gatvėje įsikūręs Vilniaus miesto muziejus ruošiasi naujiems namams. Jais taps rekonstruoti Kirdiejų rūmai, esantys Vilniaus identitetui itin svarbioje vietoje – Gedimino kalno papėdėje, tarp Katedros aikštės ir Bernardinų sodo.

Rekonstrukcija vyks pagal architektų Vytauto Buinevičiaus, Jokūbo Jurgelio,  Vaido Bieliūno ir Laimio Valančiūno projektą „Sluoksniai“, kuris neseniai pasibaigusiame architektūriniame konkurse išrinktas geriausiu pasiūlymu. Konkurso dalyviai turėjo užduotį pateikti Kirdiejų rūmų komplekso – pagrindinių rūmų, vežiminės, oficinos – ir aplinkos sutvarkymo bei pritaikymo Vilniaus miesto muziejui idėjas.  

Apie tai, kaip pasikeis pačioje Vilniaus širdyje dešimtmečius irę, visuomenei uždari rūmai ir kokiu taps atsinaujinęs ir į naujus namus persikėlęs Vilniaus muziejus, laidoje kabėsimės su projekto „Sluoksniai“ bendraautoriumi, architektu Jokūbu Jurgeliu ir Vilniaus miesto muziejaus direktore Rasa Antanavičiūte.

Laidos klausykite 2023 m. balandžio 6 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal