Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Viešąjai erdvei reikia laisvės ir… trupučio purvo

Ką daryti su susidėvėjusiomis, apleistomis, nepatraukliomis viešosiomis erdvėmis, kurių apstu Lietuvos miestuose? Tikriausiai dažniausiai vartojamas žodis atsakymui – tvarkyti. O tvarkymas suvokiamas kaip „tvarka“ – kad nebūtų išklibusių plytelių, purvo balų, kad visi suoliukai turėtų kojas, o šviestuvai – veikiančias lemputes. Keista, tačiau toli gražu ne visos taip sutvarkytos viešosios erdvės tampa mylimomis ir lankomomis miestiečių. Kodėl? Ar tvarkydami „neišpilame su vandeniu ir kūdikio“ – neištriname erdvės identiteto ir joje per laiką susiklosčiusių tradicijų? Kiek parko, aikštės, šaligatvio gyvybingumą lemia architekto sukurti sprendiniai o kiek – neplanuotos veiklos, kaip, tarkime, lauko biblioteka ar maudynės fontane? Kaip suderinti profesionalų-architektų ir erdvės naudotojų-miestiečių idėjas taip, kad viena kitą stiprintų, o ne prieštarautų? Apie tai šioje laidoje kalbėsimės su architektu iš Vokietijos Slaviu Počebutu, kuris vadovavo rudens pradžioje vykusioms VGTU Architektūros fakulteto studentų kūrybinėms dirbtuvėms.

 

Laidos klausykite 2019 m. spalio 17d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal