Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Užeikite, universitetas – jūsų!

„Reikia architekto“: Užeikite, universitetas – jūsų!

Gegužės pabaigoje Europos architektūra šventė tradicinę šventę: Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimo – Mies van der Rohe Prizo įteikimą. Prizas kas du metus įteikiamas už geriausią per paskutinius du metus Europoje įgyvendintą architektūros projektą. Šįkart geriausiu Europoje naujos architektūros pavyzdžiu išrinktas Airijos studijos Grafton Architects suprojektuotas Kingtsono Universiteto pastatas „Town Hall“ Londone. Mies van der Rohe Grand Prix – toli gražu ne pirmasis pripažinimas Grafton studijos karjeroje. Jo įkūrėjos architektės architektės Shelley McNamara ir Yvonne Farrell prieš porą metų apdovanotos pačia prestižiškiausia pasaulyje architektams skirta Pritzkerio premija. O pernai duetas buvo pakviestas kuruoti svarbiausią architektūros pasaulio renginį – Venecijos architektūros bienalę.

Grafton studija giriama už ypatingą dėmesį kontekstui ir sugebėjimą naują architektūrą kurti taip, kad ji papildytų ir pagerintų esamą aplinką bei naudotojų – žmonių – kasdienybę. Kartu jų architektūra yra šiuolaikiška ir moderni. Tos pačios vertybės atsispindi ir Mies van der Rohe prizu apdovanotame Kingstono universiteto pastate, apie kurį šioje laidoje ir kalbėsimės su architektėmis Shelley McNamara ir Yvonne Farrell.

Laidos klausykite 2022 m. gegužės 30d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal