Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Šviežiausios idėjos – mažesniems Lietuvos miestams

„Reikia architekto“: Šviežiausios idėjos – mažesniems Lietuvos miestams

Dažniausiai diskusijos apie Lietuvos miestus ir jų ateitį sukasi aplink kelis didžiuosius – Vilnių, Kauną, Klaipėdą. O kokių pokyčių nori ir kokias ambicijas puoselėja mažieji Lietuvos miestai?

Kiekvienas jų turi savitą istoriją, tradicijas, pramonės palikimą, kiekvienas jų sprendžia skirtingas problemas, ir kiekvienas jų nori klestėti ir būti išskirtinis. Šiuos iššūkius miestams konkurse „Išmanusis miestas“ kiekvienais metais padeda spręsti architektai ir architektūros studentai.

Šiemet aštuntą kartą žurnalo „Structum“ organizuojamame konkurse pagrindinį profesionalų prizą laimėjo „GASP Landscape“ architektai (Gabija Petkūnaitė, Amedeo Ardolino, Simona Reičiūnaitė ir Paulius Usevičius), sukūrę projektą Pakruojo rajono savivaldybei – „Petrašiūnų dolomito karjero kraštovaizdžio atkūrimo ir integravimo vizija“.
Apie konkurse nagrinėtas aktualias temas, Lietuvos miestelių lūkesčius ateičiai bei išskirtinį projektą Pakruojui laidoje kalbamės su konkurso organizatore Igne Dutova bei projekto „Petrašiūnų dolomito karjero kraštovaizdžio atkūrimo ir integravimo vizija“ bendraautoriumi architektu Pauliumi Usevičiumi.

Laidos klausykite 2022 m. rugsėjo 19d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

 

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal