Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Statausi daugiabutį sau

Iliustracija: Vandkunsten

Jeigu renkatės būstą mieste, neišvengiamai teks peržiūrėti gausybę nekilnojamojo turto vystytojų, agentų skelbimų, giriančių vieną ar kitą daugiabučių projektą ir žadančių išskirtinę ir, žinoma, geriausią, kokia tik įmanoma, gyvenamąją aplinką. Tačiau išsirinkti iš tos gausybės – ne taip jau ir lengva. Viena – panagrinėjus pasirodo, kad siūlomas butas, pats daugiabutis ir jo aplinka – niekuo labai nesiskiria nuo įprasto standarto „gyvenu savo dėžutėje“. Antra vertus – jeigu jau radote kažką vertesnio dėmesio, didelė kaina entuziazmą greičiausiai nuslopins.
Ką daryti, jeigu norite gyventi mieste, tačiau neturite milijono būstui įsigyti? Ką daryti, jeigu norite ypatingos gyvenamosios aplinkos – daugiau erdvių bendravimui su kaimynais, ar tvariai gamtos resursus naudojančio, arba iš natūralių medžiagų pastatyto namo – ir niekaip nerandate tokio pasiūlymo?
Ogi pasidaryti pačiam. Pasaulyje ir, ypač pastarąjį dešimtmetį, Europoje plinta naujoviška praktika būsto projektus įgyvendinti patiems gyventojams. Daugiabutį sumaniusi pasistatyti žmonių grupė nusiperka sklypą, užsako projektą ir jo statybą ir gyvena tokiuose namuose, apie kokius svajojo. Ir, priedo, sutaupo pinigų.
Apie tai, kaip veikia „self-made city“ – „savadarbio miesto“ – schema, kaip ją įgyvendinti, kokią būsto kokybę galima susikurti, laidoje kalbėsimės su Danijos architekte Silje Erøy Sollien.

Laidos klausykite 2020 m. liepos 2d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą “Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti “Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal