Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Pirmoji naujoviškų darželių kregždė – pelėda

Į kokį darželį rinktumėtės vesti savo vaiką? Į tą, kuriame – pačių geriausių atsiliepimų sulaukę pedagogai? Ar į tą, kuris dirba pagal vardinę ar kokią kitą originalią edukacijos metodiką? O gal rinktumėtės pagal tai, kokį maistą tiekia darželio virėjos, arba vestumėte ten, kur Jūsų draugų vaikai? O gal rinktumėtės pagal…architektūrą? Reikia pripažinti, pastaroji tikimybė – labai menka, vien jau todėl, kad naujos, originalesnės architektūros darželių Lietuvoje – vos keli. Jau nekalbant apie valstybinius darželius. Tačiau ir čia pasirodė pirmosios kregždės, tiksliau – pelėdos. Pagiriuose, sovietinių daugiabučių kiemuose esantis valstybinis darželis „Pelėdžiukas” po rekonstrukcijos tapo visiškai kitokia auklėjimo vieta mažiesiems. Apie naują darželio architektūrą, apie tai, kaip ji keičia vaikų auklėjimo, jų bendravimo tarpusavyje ir su aplinka galimybes, šioje laidoje papasakos darželio projekto autoriai, DO Architects biuro architektai Gilma Teodora Gylytė ir Ignas Uogintas.

Laidos klausykite 2021 m. spalio 7d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal