Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Pastato – ženklo ir miesto romanas: saldus, kartus ar prėskas?

Bene kiekvieno architekto svajonė yra sukurti ryškų, matomą pastatą, kuris taptų viso miesto ar bent jau aplinkinio rajono simboliu. Beveik kiekvieno miesto likimas ir troškimas – tokių pastatų ženklų, kurie kurtų miesto įvaizdį, darytų jį atpažistamą, turėti ne vieną. Lietuvos miestuose pastatų ženklų, išsiskiriančių savo aukščiu, gabaritais ar architektūrinės kalbos ryškumu, paliko ir ankstesnės epochos, tačiau ypač daug jų iškilo atkūrus nepriklausomybę Lietuvos miestų panoramose. Ar jais džiaugiamės?  Kokia įtaką ši architektūra padarė mūsų miestams, jų įvaizdžiams?

Ar “ženkliška” architektūra gali būti korektiška ir nedominuojanti? Į ką ji orientuota – socialinius miestiečių poreikius ar verslo bei turistų interesus? Kokia yra tokios architektūros išliekamoji vertė? Prieš kelias savaites Kauno architektūros festivalio Forume, užsienio ir Lietuvos architektai, architektūros tyrėjai diskutavo tema: „Įženklinantys pastatai: įtvirtinantys ar griaunantys miesto tapatybę?“.

Šioje laidoje – pokalbis apie kultūros pastatus ir apie tai, kaip jie kuria miesto identitetą, tampa ne tik vizualiais ženklais, bet ir demokratiško miesto turinio erdvėmis. Mano pašnekovai: Ole Gustavsen, Norvegijos biuro Snohetta partneris, Oslo architektūros ir dizaino universiteto rektorius ir  Šiaurės ir Baltijos Architektūros akademijos rektorius. Ole taip pat buvo ir Nacionalinės koncertų salės Vilniuje tarptautinio architektūrinio konkurso vertinimo komisijos pirmininkas. Antrasis pašnekovas – minėto konkurso nugalėtojas, architektas iš Ispanijos, biuro Arquivio vadovas Daniel Fraile. Trečiasis – tame pačiame konkurse ketvirtą vietą pelnęs architektas Fernando Jerez iš biuro SMAR, kuris, beje, laimėjo Mokslo salos Kaune architektūrinį konkursą, vykusį prieš kelis metus. Prie diskusijos prisijungs ir architektas Audrius Ambrasas.

 

Laidos klausykite 2019 m. gruodžio 12d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto“

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo“ laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal