Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Nenoriu iš mokyklos!

„Reikia architekto“: Nenoriu iš mokyklos!

Pagal ką renkate mokyklą savo vaikui? Draugų atsiliepimus? Reitingus? Mokytojus? O gal – mokyklos pastato architektūrą? Sakysite, kuo čia dėta architektūra, argi ji kaip nors keičia mokymo turinį, vaiko patirtį? Pasirodo, keičia. Tą liudija ir viena naujausių mokyklų Lietuvoje – rudenį Vilniuje, Pilaitės mikrorajone duris atvėrusi Tolminkiemio gimnazija, suprojektuota architektūros biuro „DO Architects“.

Gimnazijos projektas neseniai apdovanotas ir Lietuvos architektų sąjungos organizuojamų Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimų „Žvilgsnis į save“ vienu iš 5 pagrindinių prizų. Tarptautinės vertinimo komisijos nariai, paklausti, kodėl šis pastatas nusipelnė tokio įvertinimo, atsakė trumpai ir vienbalsiai: „Todėl, kad norėtume ten mokytis“. O detaliau apie tai, kokia yra naujoji Tolminkiemio gimnazija ir kaip ji keičia mokymosi patirtį Lietuvoje, šioje laidoje kalbėsimės su gimnazijos projekto bendraautore architekte Andre Baldišiūte ir gimnazijos direktoriumi Mindaugu Briedžiu.

Laidos klausykite 2022 m. lapkričio 28 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

 

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal