Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Naujojo Europos Bauhauzo prizas – lietuviškam bendruomenės projektui iš Šančių

„Reikia architekto“: Naujojo Europos Bauhauzo prizas – lietuviškam bendruomenės projektui iš Šančių

„Reikia architekto“: Naujojo Europos Bauhauzo prizas – lietuviškam bendruomenės projektui iš Šančių

Prieš pusantrų metų Europos Komisijos paskelbta Naujojo Europos Bauhauzo iniciatyva pasiuntė pasauliui žinią: Europa mano, jog architektūra yra viena iš esminių sričių ir įrankių, galinčių užtikrinti visapusiškai kokybišką gyvenimą regione, o taip pat, kad Europos miestai turi būti kuriami atsižvelgiant į tris pagrindines vertybes – estetiką, tvarumą ir įtrauktį.
Kad žodžiai būtų palydėti konkrečiais pavyzdžiais, Europos Komisija įsteigė Naujojo Europos Bauhauzo prizą. Jis skiriami už geriausias, drąsiausias, tvariausias ir įdomiausias gamtinės ir miestų aplinkos gerinimo koncepcijas.
Dėl prizo skirtingose kategorijose varžėsi per 1000 projektų ir iniciatyvų iš visos Europos. O neseniai įteiktuose apdovanojimuose paaiškėjo, jog tarp geriausiųjų – ir projektas iš  Lietuvos!
Projektas „Genius loci: skaitmeninis žemėlapių kūrimo įrankis“ įgyvendinamas Kauno Žemųjų Šančių bendruomenės, partnerystėje su Kauno technologijos universitetu, Bodø miesto savivaldybe ir Norvegijos bendruomenių asociacija „Vellenes fellesorganisasjon“. Lietuvių projektas nurungė septynis kitus nominantus kategorijoje „Bendrystės jausmo atgaivinimas“ ir pelnė antrąją vietą.
Kas tai yra projektas “Genius Loci”, kaip jis padeda tobulinti miesto kūrimo procesą ir kaip atitinka  Naujojo Europos Bauhauzo principus – estetiška, tvaru ir įtrauku – šioje laidoje kalbėsimės su Šančių bendruomenės nare, projekto „Genius loci“ vadove Vita Gelūniene ir Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto profesoriumi Kęstučiu Zaleckiu.

Projektas „Genius Loci“: https://sanciubendruomene.lt/lt/genius-loci/

Laidos klausykite 2022 m. liepos 11d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal