Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Mies van de Rohe Jaunojo talento apdovanojimo rinktinėje – lietuvės vizija Neapoliui

„Reikia architekto“: Mies van de Rohe Jaunojo talento apdovanojimo rinktinėje – lietuvės vizija Neapoliui

.

Kas dvejus metus įteikiamą Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimą – Mies van der Rohe prizą – žino ne tik Europos architektai. Prizo gavimas – vienas didžiausių architekto karjeros pripažinimų. Kol kas apdovanojimo konkurse nuolat dalyvaujantys Lietuvos architektai yra ryškiau pažymėti vieną kartą – kai 2017-iaisiais finalinį keturiasdešimtuką buvo atrinktas „Paleko architektų studijos“ ir studijos „Plazma“ projektas „Rasų namai Vilniuje“.

Šiandien kuklus lietuviškų vardų sąrašas prizo istorijoje pasipildė. Greta pagrindinio prizo organizuojamame Jaunojo talento apdovanojimo į geriausių studentų darbų keturiasdešimtuką vertinimo komisija išrinko Londono Vestminsterio universiteto Architektūros ir miestų mokyklos absolventės Rūtos Perminaitės projektą „OPEN: Paradise on the Edge“ (Atvira: Rojus ant briaunos). Apie tai, kokias ateičiai svarbias temas nagrinėja ir kokius vizionieriškus atsakymus kuria būsimoji architektų karta bei kokią viziją Neapolio pakrantei pasiūlė Rūta, šioje laidoje kalbėsimės su Mies van der Rohe prizo koordinatoriumi Ivanu Blasi ir pačia Rūta Perminaite.

Iliustracija: Rūta Perminaitė

Laidos klausykite 2023 m. gegužės 4 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal