Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Leiskit miestą gydyti miestiečiams

Šiandieninis europietiškas miestas yra susitarimas. Kuo jo daugiau – tuo labiau miestas klesti. O kad jį ne taip lengva pasiekti, liudija sparnuota frazė „Jeigu nori sustabdyti projektą – svarstyk jį su visuomene“. Vis dėlto visuomenės įtraukimas į miesto plėtros procesus toli gražu reikalingas ne tik miestiečiams, kurie nori būti išklausyti. Ekonomika, technologijos ir gyvenimo būdas taip greitai keičia šiandieninį miestą, kad jo administracijai būtinos papildomos idėjos, resursai ir kompetencija, kurias turi… būtent miesto gyventojai. „Visus šiuos idėjinius, fizinius ir finansinius resursus reikia apgalvotai apjungti, įgalinti ir „vairuoti“.“ – sako urbanistas, tyrėjas ir miestų plėtros politikos ekspertas, Lietuvos XI Urbanistinio forumo svečias  Levente Polyak (Vengrija). Su juo laidoje ir kalbamės apie tai, kaip, įgyvendinant įvairias iniciatyvas, apjungiančias miestiečius, bendruomenes, visuomenines organizacijas, verslą ir miesto administraciją, kilstelėti miesto patrauklumą, ekonomiką ir miestiečių bendruomeniškumą.

Laidos klausykite 2017 m. lapkričio 16d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto“

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo“ laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal