Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Latvijos paviljonas Venecijos architektūros bienalėje – kartu ir atskirai daugiabučiuose

© Ansis Starks

Laidoje tęsiame interviu su nacionalinių paviljonų Venecijos architektūros bienalėje kuratoriais ciklą. Šįkart pašnekovai – Latvijos nacionalinio paviljono autoriai Matiss Groskaufmanis ir Evelina Ozola, ekspozicijoje pavadintoje „Kartu ir atskirai“ savo akį nutaikę į daugiabučius, jų architektūrą, aplinką ir juose verdantį gyvenimą.

XX amžiuje daugiabutis tapo modeliu, kuriame buvo programuojamas ir išbandomas bendruomeninis gyvenimas. Ne tik architektai, bet ir užsakovai – miestai, valstybės – daugiabučius suvokė kaip ekonomiškai efektyvų architektūrinį įrankį, reikšmingai keičiantį visos šalies visuomenės gyvenimą.

Latvijos miestų ir kaimų kraštovaizdžius daugiabučiai pakeitė ypatingai dideliu mastu. Sovietmečiu jais bandyta įkūnyti socialdemokratinės sistemos idealus. Po nepriklausomybės atkūrimo, Latvijai paklusus Pasaulio banko rekomendacijoms dėl valstybinio masto privatizacijos, šalį užgriuvo antroji masinės daugiabučių statybos banga. 

Kaip daugiabučių architektūra programuoja kaimynų gyvenimą kartu, pasidalinimą, kas „tik mano”, o kas „visų mūsų”, kokias vertybes ir lūkesčius jie transliuoja, kas gyvenimą daugiabutyje padarytų patrauklesniu?

 

Laidos klausykite 2018 m. liepos 26d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal