Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Laiminga Lietuvos architektūrinė avantiūra Kinijoje

Perfrazuojant kino režisierių Allain Resnais, šiandien Lietuvos verslininkus, mokslininkus ir menininkus svajoti apie dideles galimybes skatina nebe dėdės iš Amerikos, o dėdės iš Kinijos idėja. Didelė šalis alkana įvairių naujovių ir kultūros, tačiau rinka nėra tokia jau atvira, kaip gali pasirodyti. Tačiau Lietuvai ir Lietuvos architektūrai laimingas bilietas vis dėlto atiteko: netrukus Kinijoje, Bengbui mieste iškils Lietuvos paviljonas.

Privati Kinijos kompanija „Lookwe“ jau septintus metus kuria pirmą Kinijoje muziejų lauke – Senovės Kinijos namų parką. Jame bus eksponuojama apie 450 išsaugotų ir į teritoriją atgabentų originalių tradicinės architektūros pastatų. Parke taip pat įsikūrė ir dar įsikurs kultūros (galerijos, muziejai), mokslinių tyrimų, edukacinių įstaigų, bus išplėtota turizmo infrastruktūra. Per dieną parkas planuoja sulaukti 30 000 lankytojų.

3,4 kv. km užimančioje teritorijoje esanti sala bus skirta užsienio šalių paviljonams. Vienas jų bus skirtas… Lietuvai. Paviljono projektavimą, statybą ir priežiūrą finansuos parko administracija.

Prieš daugiau nei metus su parko kūrėjais inicijavusi diskusijas Lietuvos ambasada Kinijoje kartu su Lietuvos architektų sąjunga paskelbė atvirą kvietimą Lietuvos architektams teikti paraiškas projektuoti paviljoną. Iš 13 savo kūrybinį portfolio ir motyvacinius laiškus pateikusių komandų kompanija „Lookwe“ išsirinko jaunus architektus iš Kauno „Office De Architectura“ (Jautra Bernotaitė, Andrius Ropolas, Paulius Vaitiekūnas).

Šioje laidoje apie būsimą Lietuvos paviljoną kultūros ir pramogų parke Bengbui mieste Kinijoje kalbamės su Lietuvos Ambasadorė Kinijos LR Ina Marčiulionyte ir „Office de Architectura“ architektais Andriumi Ropolu ir Jautra Bernotaite

 

Laidos klausykite 2019 m. lapkričio 28d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto“

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo“ laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal