Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Koks bus rytojaus architektas?

Foto: Karolis Mankauskas
Beveik visos diskusijos apie architektūros meno, veiklos ir profesijos ateitį šiandien sukasi aplink didžiulį iššūkį: pokyčiai neišvengiami. Architektūra privalo išplėsti įprastas kompetencijos ribas ir tapti holistine disciplina, be estetinių, funkcionalių ir techninių aspektų sprendžiančia ekonominius, ekologinius, kultūrinius, socialinius klausimus. Projektus kuriančios komandos turi tapti tarpdisciplininėmis, taigi architektai neišvengiamai turi mokėti bendradarbiauti su kitų profesijų atstovais, klientu ir galutiniu vartotoju. Tuo pačiu svarbu išlaikyti pirmaujančias pozicijas inovacijos – ir meninės, ir techninės – srityje. Kur kitur, jei ne architektūros mokyklose, ir turėtų transformuotis ši sena, visų gyvenimus paliečianti profesija?
Kokius architektus ir kokiais būdais rengia progresyviausios pasaulio architektūros mokyklos, kaip universitetai prisideda prie inovacijų architektūros srityje, šioje laidoje kalbėsimės su architekte Jing Liu, biuro „So-il“ partnere iš JAV; architektu iš Norvegijos Ole Gustavsen, kuris yra architektūros biuro „Snohetta“ partneris, Oslo architektūros ir dizaino mokyklos rektorius bei Nordic Baltic Architecture Academy rektorius. Trečiasis pašnekovas – architektas, „Architectenbureau k2“ partneris, Amsterdamo architektūros akademijos architektūros programos direktorius Jan-Richard Kikkert, iš  Nyderlandų. 
 
Laidos klausykite 2017 m. lapkričio 2d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto“

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo“ laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal