Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Kokia buvo, yra ir bus Neringa?

Foto: Irena Kliobavičiūtė, Rūta Leitanaitė, Marija Drėmaitė
Viena ypatingiausių ir gražiausių vietų Lietuvoje – Neringa – yra ir vienas didžiausius iššūkius keliančių regionų. Įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą už unikalų žmogaus ir gamtos sukurtą kraštovaizdį, Neringa kaskart kelia klausimus, kaip elgtis su tuo kraštovaizdžiu, norint plėsti verslą, gerinti gyvenamosios aplinkos kokybę ar kurti viešąsias erdves bei visuomeninius pastatus. 
Griežtas saugojimas ir draudimai viskam, kas nauja, Neringą gali paversti negyvu užkonservuotu eksponatu. Kita vertus, vykstant įvairioms statyboms gresia prarasti trapų vertingą vietovės identitetą.  Koks kelias, kokių vertybių laikymasis vestų į harmoningą Neringos kraštovaizdžio kaitą? 
Apie tai bus diskutuojama rugsėjo 8-10 dienomis Nidoje vyksiančioje konferencijoje „Tarp vandenų. Neringos architektūros paveldas ir kasdienybė“, kurią organizuoja ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas, Neringos miesto savivaldybė ir Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas. Mini konferenciją šioje laidoje surengsime ir mes – apie architektūrą Neringoje kalbėsimės su konferencijos dalyvėmis paveldosaugos specialiste Indre Baliulyte, architektūros istorike daktare Marija Drėmaite ir architekte Irena Kliobavičiūte.
 
Laidos klausykite 2017 m. rugsėjo 7 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal