Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Kodėl „šiaurietiškas“ miestas – geriausias?

Stroget gatvė Kopenhagoje Foto: Yadid Levy / Getty Images

Diskutuojant apie šiuolaikiško, inovatyvaus, o tuo pačiu patrauklaus gyventi, miesto modelį neišvengiamai kaip pavyzdžiai minimi Šiaurės Europos šalių miestai. Štai patraukliausio miesto pasauliniuose rinkimuose Kopenhaga jau kelis kartus nuskynė paties gyvybingiausio miesto titulą. Be išplėtotos dviračių infrastruktūros ir šio transporto tradicijos mieste, Danijos sostinė aktyviai ėmėsi spręsti klimato kaitos sukeltas problemas – mieste įrengė naujų žalių viešųjų erdvių sistemą, sujungtą su kritulių vandens surinkimo infrastruktūra. Helsinkis taip pat išskirtas už išplėtotą dalinimosi ekonomiką mieste. 

Skandinaviškų miestų vadovai, architektai akcentuoja, jog svarbiausios vertybės, sąlygojančios tokią miesto aplinką, yra visuomenės susitelkimas ir noras veikti kartu bei prioriteto teikimas humaniškoms, o ne įspūdingai grandiozinėms idėjoms. Detaliau apie tai, kaip kuriama Šiaurės Europos šalių miestų kokybė, laidoje kalbėsimės su Jesperu Paghu, Danijos architektų sąjungos direktoriumi ir urbanistinio planavimo mokslininku; Paula Huotelin, Suomijos architektų sąjungos generaline sekretore, Leena Rossi, Suomijos architektų sąjungos pirmininke ir Jiveskula miesto planavimo skyriaus vadove bei Anne Marie Galmstrup, architekte iš Danijos.

Laidos klausykite 2017 m. rugsėjo 21 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal