Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Keistoji postmodernizmo architektūra – naujos Lietuvos liudininkė

Foto: Karolis Mankauskas

Postmodernizmas, ryškiausiai suspindęs XX a. pabaigoje, buvo kultūros fenomenas, reformavęs visas kūrybos sritis, tame tarpe ir architektūrą. Postmodernizmas pėdsaką paliko ir Lietuvoje, kuri, kaip atsikurianti valstybė, tuo metu patyrė esminius valstybinius, ekonominius, vertybinius pokyčius. Nepretenduojanti į tobulybę, klasikinius architektūros principus ir elementus interpretuojanti ironiškai, eklektiška postmodernizmo architektūra visuomet buvo vertinama kontraversiškai. Tiesą sakant, šiandien šis požiūris ne ką pozityvesnis. Postmodernizmo pastatai vertinami kaip nepritaikomi šiandienai, keisti ar tiesiog negražūs. Apie tai, kokia yra keistosios postmodernizmo architektūros LIetuvoje vertė, kaip ją pamatyti ir ką su ja daryti, laidoje kalbėsimės su architektu Martynu Mankumi. Jis netrukus ginsis daktaro disertaciją “Postmodernizmo idėjų raiška XX a. pabaigoje – XXI a. pradžioje Lietuvos architektūroje”.

 

Laidos klausykite 2018 m. lapkričio 15d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto“

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo“ laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal