Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Kaip po pandemijos keisis miestai? I dalis

Foto: D. Linartas

Žiemą pasaulyje išplitusi Covid19 viruso pandemija smogė ne tik žmonių sveikatai, bet ir visai jų veiklai. Kadangi miestai yra tos vietos, kur žmogiškoji veikla reiškiasi intensyviausiai, jie ir buvo didžiausių pokyčių liudininkai. Tuščios gatvės, kiemai ir aikštės, nutilę kultūros ir pramogų vietos, tamsūs restoranų, barų, parduotuvių langai, vienas pro kitą skubiai, be žodžių pražingsniuojantys praeiviai – tokių vaizdų apstu kiekvieno miesto šviežioje kronikoje. Pandemija ir karantinas uždavė daugybę klausimų – ar miestai yra pasiruošę tokiems iššūkiams? Kas bus, jeigu panaši situacija pasikartos? Kaip miestams prisitaikyti, kad po tokių sunkumų atsitiestų, o ne liktų sugniuždyti ekonomiškai ir socialiai? Ar miestai turės keistis, ar tikrai miestiečių kasdienybė ir šventė nebebus tokios, kaip buvo? Tokių fundamentalių klausimų kyla bene visuose pasaulio kraštuose, o tvirtų atsakymų kol kas nėra. Apie šiuos iššūkius pasikalbėsime ir pabandysime pažvelgti į galimus ateities scenarijus ir mes. Šios ir kitos laidos svečiai – filosofas Nerijus Milerius, jaunas architektas Matas Šiupšinskas ir Vilniaus miesto vyriausias architektas Mindaugas Pakalnis.

Laidos klausykite 2020 m. gegužės 21d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal