Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Kaimas mieste – tikrumo, įvairovės ir lėtumo oazė

Foto: K. Mankauskas

„Argi Vilnius – miestas? Tai tik didelis kaimas. Ir apskritai, visa Lietuva – didelis kaimas, čia miestų nėra“ – ši sparnuota frazė vis dar dažna ant pakeliavusių ir, kaip sakoma, „pasaulio pamačiusių“ lietuvių lūpų. Žodžio „miestas“ kontekste sąvoka „kaimas“ naudojama paniekinamai, kaip kažkas atsilikusio, necivilizuoto, pasmerkto. Tačiau pasaulio urbanistai, miestų tyrėjai toli gražu nėra tokie kategoriški ir ragina pažvelgti į kaimą kitaip: kaip į erdvę mieste, kurios įvairovė yra priešinga suniveliuotai miesto aplinkai, o nekontroliavimas tampa terpe naujoms idėjoms ir tuo pačiu progresui. Kaimo mieste temą nagrinėja ir šiuo metu vykstanti Šendženo-HongKongo urbanistnė bienalė Kinijoje. Bendradarbiaujant su Lietuvos kutūros atašė Kinijoje A. Biliūnaite, penkis metus Šnipiškėse veikianti miesto žaidimų ir tyrimų laboratorija laimikis.lt bienalėje pristatė Šnipiškių pokyčius. Laidoje kalbamės su laimikis.lt „varikliais“ – sociologe Jetakerina Lavrinec ir architektu Juliumi Narkūnu.

Laidos klausykite 2018 m. kovo 8d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto“

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo“ laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal