Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Ką eksportuoja architektas?

Foto: Mies van der Rohe / Europos šiuolaikinės architektūros prizu 2015 m. apdovanota filharmonija Šcecine (Lenkija), sukurta "Barozzi/Veiga" architektūros biuro (Italija/Ispanija) © Simon Menges
Sakoma, savo šalyje pranašu nebūsi. Architektūros srityje ši patarlė pasitvirtina ne kartą, užsieniečiui, ypač jei jo vardas žinomas tarptautiniu mastu, eilinį kartą nurungus vietinius architektus projektu, kuris atrodo ir šviežesnis, ir inovatyvesnis, ir geresnis. Kita vertus, netrūksta ir atvejų, kada „importuotas“ projektas kritikuojamas už abejingumą kontekstui, ryšio su vietine kultūra trūkumą. 
Kiek šiandien aktualus architektūros eksportas? Kodėl vieni architektai smaigsto savo projektais visą žemės rutulį, kiti – dirba tik toje šalyje, kurioje gimė? Ir apskritai, ką gali eksportuoti architektas? Laidoje apie tai pasakos Europos architektų tarybos pirmininkas Luciano Lazzari, Flamandijos regiono vyriausias architektas Leo Van Broeck, architektas iš Austrijos Georg Pendl, Europos architektų tarybos generalinis sekretorius Ian Pritchard ir architektas iš Italijos Massimiliano Fuksas.
 
Laidos klausykite 2017 m. spalio 5 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal