Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Į turgų – mėsos, braškių ir miesto kultūros

Nuo pat miestų istorijos pradžios turgavietė (kartu su bažnyčia) buvo būtinas, centrinis miesto atributas, kuriame ir aplink kurį burdavosi ir kurdavosi miesto kultūra, ekonomika. 
Šiandien miestai prisotinti prekybinių centrų, ir apskritai apsipirkimas vis dažniau vyksta ne stumdant pirkinių vežimėlį, o spaudant kompiuterio pelės klavišą. Ar tokiame pasikeitusios miesto struktūros ir miestiečių įpročių kontekste turgavietė nėra atgyvena? 
Matyt, nėra: štai Vilnius ir Klaipėda neseniai atidarė iš esmės atnaujintus Kalvarijų ir Naująjį turgus. Koks yra šiuolaikinis turgus laidoje kalbėsimės su Kalvarijų turgaus Vilniuje rekonstrukcijos bendraautoriumi architektu Tauru Paulausku, sociologe, miesto tyrėja ir bendruomeninės platformos laimikis.lt iniciatore Jekaterina Lavrinec. Jos veikloje – įvairios bendruomeninės iniciatyvos, aktyviai veikiančios Šnipiškėse, kaip tik greta Kalvarijų turgaus. Pokalbyje taip pat dalyvaus ir Klaipėdos Naujojo turgaus rekonstrukcijos bendraautorius architektas Mantas Olšauskas.
 
Laidos klausykite 2018 m. sausio 11d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal