Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Geležinkelio stoties rajonas laukia idėjų transformacijai

Foto: V. Markelevičius

Prieš beveik dvejus metus pasaulio architektai intensyviai kūrė Vilniui – tuomet paskelbtas Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ tarptautinis architektūrinis konkursas sulaukė beveik 250 idėjų iš įvairių pasaulio šalių. Lietuvos sostinė atsidūrė pasaulio architektūros kūrėjų dėmesio centre.

Neseniai Vilniaus vardas pasaulio architektų biuruose suskambo dar kartą: ką tik paskelbtas apimtimi, svarba miestui ir šaliai bei ambicija anksčiau minėtam nenusileidžiantis konkursas. Vilniaus miesto savivaldybė ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ pakvietė tarptautinę architektų bendruomenę pateikti idėjas, kaip galėtų būti rekonstruota Vilniaus geležinkelio stotis, greta jos esanti aikštė su viešojo transporto terminalu ir kaip galėtų būti išvystytos gretimos teritorijos.

Apie tai, kokių pokyčių laukia viena iš svarbiausių, strateginių miesto centro teritorijų ir kokią įtaką jie turės visam miestui, laidoje kalbamės su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ generaliniu direktoriumi Mantu Bartuška.

Laidos klausykite 2021 m. kovo 25d. 14:35.

Pilnas pokalbio vaizdo įrašas 

Apie radijo laidą “Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti “Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal