Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Europa – į transformaciją per kultūrą ir architektūrą

Prieš kelis mėnesius Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Leyen paskelbė apie naują EK programą – New European Bauhaus (Naujasis Europos Bauhauzas). Skambus pavadinimas pasiskolintas iš tarpukariu sukurtos Bauhauzo dizaino, architektūros ir meno mokyklos, kuri buvo tapusi modernizmo inkubatoriumi. Tačiau šis, naujasis Bauhaus, apginkluotas jau kitais šūkiais, prioritetais ir vertybėmis. Siekiama, kad Naujojo Europos Bauhauzo projektas taptų varomoji jėga, padėsiančia patraukliu, novatorišku ir į žmogų orientuotu būdu įgyvendinti Europos žaliąjį kursą. Projekto siekiamybė – pagerinti ir kurti tvarią urbanizuotą aplinką, sumažinti aplinkos taršą ir resursų naudojimą, skatinti socialinį įtraukimą. Į Naujojo Europos Bauhauzo projektą kviečiami įsijungti visi, o labiausiai – menas ir kultūra bei mokslas ir technologijos. Bene pirmą kartą įvairias sritis apimsiančiame Europos strateginiame projekte kultūrai suteiktas pagrindinio veikėjo statusas. Taip pat bene pirmą kartą architektai, dizaineriai, inžinieriai ir menininkai kviečiami imtis lyderio vaidmens. Apie ambicingą, atvirą ir tuo pačiu – dar neapibrėžtą projektą kalbėsimės su Europos architektų tarybos pirmininku Georgu Pendlu.

Laidos klausykite 2021 m. vasario 25d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą “Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti “Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal