Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Estijos paviljonas Venecijoje – paminklų silpnybė

Laidoje „Reikia architekto“ tęsiame interviu su nacionalinių paviljonų Venecijos architektūros bienalėje autoriais. Šiandien kalbamės su Estijos nacionalinio paviljono kuratoriais Roland’u Reemaa and Tadeáš’u Říha.

Šįkart Estija lankytoją provokuoja oksimoronu “Silpnas paminklas”. Okupavę mieste esančią šventosios Marijos Gelbėtojos bažnyčią, Estijos architektai joje įrengė instaliaciją, kurioje pateikia interpretacijas apie tai, kas yra paminklas, kada paminklas tampa nebe reprezentaciniu įrankiu, o kada kiti objektai, tokie, kaip pastatai, šaligatvis ar laiptai iš kasdienės aplinkos atributų virsta paminklais. Galvodami apie Estijos valstybės praeitį ir dabartį, susiformavusį savitą nacijos mentalitetą ir požiūrį į paminklus, kuratoriai nagrinėja paminklo ir kasdienybės santykį.

Laidos klausykite 2018 m. birželio 28d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą “Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti “Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal