Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Dosnus kuklumas laimi

Gegužės mėnesį Barselonoje įteiktas Europos šiuolaikinės architektūros – Mies van der Rohe prizas. Kas du metus apdovanojamas skiriamas naujam architektūros kūriniui, kuris geriausiai atspindi europietiškos architektūros vertybes: architektūros kokybę konceptualumo, socialiniu, kultūriniu, techniniu ir konstrukciniais aspektais, taip pat propaguoja Europos miesto, kaip tvaraus, išmanaus miesto ir europietiškosios ekonomikos centro, modelį.   

Konkurse, kuriam šiemet buvo pateikti beveik 400 projektų iš 38 šalių, didžiuoju prizu apdovanotas 530 socialinių būstų renovacijos projektas “Grand Parc Bordeaux”. Trijų daugiabučių atnaujinimo projektą sukūrė Prancūzijos architektų komanda: Anne Lacaton, Jean Philippe Vassal, Frederic Druot ir Christophe Hutin.

Akyliau stebintiems šio prizo istoriją, toks finalas labai iškalbingas ir kartu priverčiantis kilstelėti antakį. Prieš du metus geriausio Europos pastato laurus nuskynė taip pat rekonstruotas daugiabutis Amsterdame. Mies van der Rohe prizo komisija ir organizatoriai nuosekliai siunčia aiškią žinutę: Europa orientuojasi ne į įspūdingas formas, bet į etišką ir atsakingą architektūros turinį ir esamų resursų panaudojimą. Tačiau kodėl antrą kartą daugiabučio renovacija? „Mano nuomone, Lacaton ir Vassal projektas pralenkia mūsiškį, nes architektai sukūrė didžiulę pridėtinę vertę – papildomas erdves – būstuose. Įspūdį daro ir tai, kaip buvo organizuojamas procesas: gyventojai rekonstrukcijos metu liko gyventi savo būstuose, o tai – didelis iššūkis“ – sako 2017-ųjų metų Mies van der Rohe prizo nugalėtojas, šių metų prizo vertinimo komisijos narys architektas Kamiel Klaasse.

Apie daugiaubučių renovacijos temos iššūkius, svarbiausias vertybes ir įdomiausius išradimus atnaujinant būstą šioje laidoje ir kalbėsimės projekto „Grand Parc Bordeaux“ autoriais: architekte Anne Lacaton, Jean-Philippe Vassal ir Christophe Hutin.

 

Laidos klausykite 2019 m. gegužės 23d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal