Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Daugiau šviesos – daugiau miesto mieste

Rudens melancholiją atneša ne tik dargana, bet labiausiai – sutemos, apsupančios miestus nuo popietės iki kitos dienos vėlyvo ryto. 
Tačiau ne visiems tamsa kelia depresiją. Atvirkščiai – ji tampa scena kvapą gniaužiančiam urbanistinio apšvietimo menui. Šviesos menininkai architektūros objektus – pastatus, reljefo formas, fontanus, parkus, netgi infrastruktūros statinius – tiltus, stulpus – paverčia fantastiškomis švytinčiomis figūromis, judančiais paveikslais. Miesto veidas tampa absoliučiai kitoks, nei dieną. 
Apie tai, kaip apšvietimas gali pakeisti architektūrą ir viduje, ir išorėje, ar netgi visą miesto vaizdą, laidoje kalbėsimės su šviesos menininkais, Vilniaus  šviesos festivalio „BeePositive” svečiais, konferencijos „Urbanistinis meninis apšvietimas“ dalyviais: kompanijos „Lighting Design Collective” atstovu iš Suomijos Jari’u Vuorinen’u ir „Axon Design” kompanijos prezidentu Kacper’u Dolatowski’u.
 
Laidos klausykite 2017 m. spalio 19 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal