Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Darželio transformacija, įkvepianti augti

„Reikia architekto“: Darželio transformacija, įkvepianti augti

Naujų darželių Lietuvoje randasi, tačiau nedaug. Vis dėlto absoliuti dauguma specialiai šiai paskirčiai statytų darželių pastatų mena sovietmetį. Nuo tų laikų kelis kartus pasikeitusios mažylių auklėjimo paradigmos turėjo spraustis į architektūrą, pritaikytą to laikmečio ideologijai. Ką daryti su šiais atgyvenusiais darželių pastatais? Apšiltinti, patinkuoti ir – bus gerai? Nugriauti ir statyti naujus? Ne! – savo pavyzdžiu teigia Pagiriuose, Vilniaus rajone esantis darželis „Pelėdžiukas“ po rekonstrukcijos. Neseniai apdovanotas Lietuvos architektų sąjungos organizuojamų Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimų „Žvilgsnis į save“ vienu iš 5 pagrindinių prizų, darželis rodo naują, tvarią ir realius pokyčius inspiruojančią rekonstrukcijos kryptį.

Apie „Pelėdžiuko“ darželio architektūrą po rekonstrukcijos, ir dėl jos įvykusius vaikų auklėjimo, bendravimo, ir net Pagirių bendruomenės įpročius laidoje kalbamės su rekonstrukcijos projekto bendraautore, DO ARCHITECTS studijos partnere architekte Gilma Teodora Gylyte ir darželio direktore Edita Gujiene.

Laidos klausykite 2023 m. kovo 9 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal