Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Bendrystei Sapiegų parke kvies kaimelis

Viešos miesto erdvės šiandien pritraukia turbūt daugiausia ir miestiečių, ir politikų, ir verslininkų dėmesio. Kadangi yra labai matomi, naudojami visų, parkai, skverai, aikštės, kiemai tampa diskusijų objektu – ką ir kaip jose veikti, kaip jos turėtų atrodyti, kas jomis galėtų naudotis. Sapiegų parkas Vilniuje – viena iš tokių erdvių, pastaruoju metu sulaukusi ypatingai daug dėmesio. To priežastys – ir ypatinga kultūrinė, istorinė barokinio parko ir rūmų komplekso reikšmė, ir naudotojų su skirtingais interesais įvairovė. Čia – ir pirmasis Vilniaus startuolių kompleksas „Tech parkas“, ir Antakalnio administracinės, edukacinės įstaigos. Parku mielai kasdien naudojasi ir antakalniečių bendruomenė. Netrukus Vilniaus miesto savivaldybė ketina skelbti Sapiegų istorinio parko rekonstrukcijos projekto konkursą. Savo ruožtu „Tech parkas“ neseniai suorganizavo paralelinį kūrybinį renginį viešosioms erdvėms greta parko pertvarkyti. Rugsėjo pradžioje jauni architektai, menininkai dalyvavo dvi dienas trukusiose architektūrinėse kūrybinėse dirbtuvėse „Architektonas“.

Jų metu dalyviai buvo kviečiami per mažosios architektūros idėjas ieškoti sprendimų keliamam iššūkiui – Sapiegų parko, kaip viešosios erdvės, atnaujinimas, atliepiant į istorinius, sociologinius ir šiuolaikinio miesto aspektus.

Apie kūrybinių dirbtuvių iššūkius ir atradimus laidoje kalbėsimės su Vilniaus Tech parko įkūrėju ir direktoriumi Dariumi Žakaičiu, Tech parko architektu Aurimu Sasnausku, kurie buvo „Architektono” komisijos nariai; taip pat pokalbyje dalyvaus „Architektono” mentorė architektė urbanistė Giedrė Čeponytė.  

Laidos klausykite 2020 m. rugsėjo 24d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą “Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti “Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal