Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Benai, susitinkame Nidos prieplaukoje

Architektai, architektūros tyrėjai ir mylėtojai dažnai apgailestauja, kad 20-ojo amžiaus antrosios pusės architektūra vis dar nėra adekvačiai vertinama ir saugoma. Ir tai tiesa. Plačioji visuomenė modernistinės architektūros estetiką sieja su sovietų okupacijos režimu. Ir netgi nekalbant apie ideologiją, modernizmo architektūra dažnai pravardžiuojama šalta, pilka, nehumaniška. Nenuostabu, kad dažnai, svarstant, ką daryti su šiuo palikimu, priimamas sprendimas “nugriauti”.

Taip nemažai unikalių Lietuvos architektų darbų, sukurtų septintą-aštuntą dešimtmečiais, jau prarasti, nepaisant jų meninės ir istorinės vertės. Tačiau ne šiuo atveju. Nidos prieplaukos pastatas, rekonstruotas pagal architektų Gintauto Vieversio, Adomo Šablevičiaus ir Eglės Buikaitės projektą, grąžintas į gyvenimą demonstruojant didžiausią pagarbą penkiasdešimties metų senumo originaliai architekto Alfredo Paulausko idėjai. Naudojant šiuolaikinės architektūros priemones, pastatas pritaikytas šiandienos reikmėms, kartu paryškinant jo, kaip vieno svarbiausių Nidos ženklų, įvaizdį.

Šios pastangos neliko nepastebėtos. Nidos prieplaukos rekonstrukcija šiemet išrinkta vienu iš penkių geriausių 2019-2020 metais sukurtų Lietuvos architektūros kūrinių ir apdovanota Lietuvos architektų sąjungos organizuojamo nacionalinio konkurso „Žvilgsnis į save“ prizu. Taip pat projektas gavo Geriausio rekreacinės architektūros apdovanojimo laurus bei yra nominuotas ir Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimui-Mies van der Rohe prizui.

Apie Nidos prieplaukos rekonstrukciją laidoje kalbėsimės su jos autoriumi architektu Gintautu Vieversiu.

Laidos klausykite 2020 m. lapkričio 5d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal