Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Architektūrinė poezija ir proza Vikaviškyje

Foto: R. Leitanaitė

Artėjant, iš pradžių pastato net nesimato. Po kelių akimirkų tarp aukštų sužėlusių parkelio medžių įžvelgi lengvą baltų kolonų ažūrą, pagrindinio įėjimo stiklo sieną, atspindinčią aplinką. Pagrindinis skvero takas atveda į didžiulę lauko erdvę po aukštai pakibusiu plastišku šviesaus betono stogu. Šis pastato “prieškambaris” – tai tarpinė vieta tarp “lauko” ir “vidaus”. Erdvės dvilypį charakterį dar stiprina po stogu patalpinti du cilindriniai parduotuvių paviljonai (vienas stiklinis, kitas – iš balto tinklo) ir atsvara jiems – skylės betoniniame stoge, pro kurias į dangų šakas tiesia subrendę medžiai.

Viduje, jeigu turi laiko, gali pabindzinėti po kelias parduotuves, o jei ne – eini tiesiai iki perono salės, nusiperki bilietą ir, pro didžiulę stiklo sieną pamatęs savo autobusą, išeini į lauką ir sėdi į jį.

Paprasta, bet kruopščiai apgalvota ir kokybiškai įgyvendinta. Nedidelis savo gabaritais, bet ypatingas kokybiškos architektūros patyrimas. Ne, mes nesame Šveicarijoje, Portugalijoje ar Japonijoje. Mes – Vilkaviškyje, miestelyje, kuris neseniai atidarė savo naująją autobusų stotį. Apie ją laidoje kalbėsimės su stoties projekto autoriumi architektu Gintaru Balčyčiu.

Laidos klausykite 2020 m. liepos 30d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal