Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Architektūra, neįvykusi Vilniuje

Iliustracija: Naujojo Vilniaus centro vizualizacija, archit. Vladislavas Mikučianis, 1949. Vilniaus regioninis valstybės archyvas. Liudo Parulskio fotomanipuliacija (paspalvinimas), 2020
Liepos 1-oji žymi ne tik atostogų įsibėgėjimą, bet ir džiugią, visuomenei svarbią šventę – tą dieną švenčiama tarptautinė architekto diena. Kada gi, jei ne minint šios profesijos dieną, pasvajoti apie drąsiausias vizijas miestui, viešai erdvei ar savo būstui? O gal – kaip tik, atsisukti ir pamąstyti apie tą architektūrą, kuri niekada neišvydo dienos šviesos ir nepakeitė – deja, ar laimei – mūsų miestų?
 
Tokiai kelionei ir refleksijai ir kviečia Tarptautinę architekto dieną Vilniaus muziejuje atidaroma paroda „Tarpkontinentalinis susisiekimo mazgas: neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“.
 
Parodoje pristatomi XX a. Vilniui sukurti, bet nerealizuoti urbanistiniai, architektūriniai projektai. Žinant, kokie istoriniai, santvarkos, technologijų posūkiai formavo praėjusio amžiaus Vilnių, galima nutuokti, kad tokių projektų įvairovė – plati ir spalvinga.
Apie parodą, Vilniaus kaitą ir jo neįvykusius urbanistinius bei architektūrinius įvykius šioje laidoje kalbėsimės su Vilniaus muziejaus direktore Rasa Antanavičiūte, Architektų dienos šventės Vilniuje draugu bendrovės „Ergolain“ vadovu Romualdu Bėkšta ir Vilniaus architektu Luku Rekevičiumi.
 
Laidos klausykite 2021 m. liepos 1d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal