Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Ar daugiau paminklų Vilniaus mieste reiškia geresnę istorijos reprezentaciją?

Miesto identitetą kuria ne tik gamta ir architektūra, bet ir tai, kaip miestovaizdyje atspindima istorija. Vilnius yra daugelio Lietuvos valstybei svarbių įvykių liudininkas, taip pat – vieta, kur gimė, gyveno ar kūrė ryškiausios kultūros, politikos, mokslo asmenybės. Šis turtingas semantinis-istorinis sluoksnis mieste išreiškiamas paminklais, atminimo ženklais, dedikuotomis viešosiomis erdvėmis. Skaitydami šiuos ženklus, kurie ilgainiui tampa neatsiejama miesto įvaizdžio dalimi, miestiečiai bei miesto svečiai susipažįsta su Vilniaus ir visos valstybės kultūra ir istorija.

Vilniuje paminklų, atminties lentų ir kitokių atminties ženklų gausu, tačiau ar jie atskleidžia nuoseklų turtingos Vilniaus istorijos pasakojimą? Kaip spręsti viešas diskusijas kaitinančius, atrodo, neišsprendžiamus įatmintinimo ženklų klausimus?

Atsakymų į šiuos klausimus ieškojo Lietuvos architektų sąjungos organizuoto, Lietuvos kultūros tarybos remto projekto „Atminties ženklų išdėstymas Vilniaus mieste“ komanda: istorikai profesorius Alfredas Bumblauskas, Tomas Čaplinskas, architektai, paveldosaugos specialistai Augis Gučas, Irena Kliobavičiūtė, Vytenis Zilinskas bei VU Istorijos fakulteto doktorantės Vilija Ralytė ir Rūta Anulytė. „Žinių radijo“ studijoje projekto metu gimusias įžvalgas ir idėjas pristatys istorikai profesorius Alfredas Bumblauskas, Tomas Čaplinskas ir architektas Vytenis Zilinskas.

Laidos klausykite 2017 m. lapkričio 30d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto“

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo“ laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal