Lietuvos architektų sąjunga

Radijo laida “Reikia architekto”

Radijo laidų ciklas “Reikia architekto” transliuojamas “Žinių radijo” eteryje nuo 2013 m. liepos mėnesio. Tai – vienintelė tokio pobūdžio – architektūrinė – visuomenei transliuojama laida. Jokioje kitoje viešojo transliuotojo priemonėje (radijuje, televizijoje) analogiškos nuolatinės laidos, skirtos nagrinėti aplinkos formavimo problemoms, pristatyti Lietuvos architektus, aptarti visuomenės įsitraukimo į aplinkos formavimo procesus, galimybes, nėra.

Radijo laidos formatas yra efektyvi architektūros problemų ir pasiekimų pristatymo priemonė, kadangi neribotai išplečiamas klausytojų ratas (geografine, socialine, profesine prasmėmis). Kiekvienoje laidoje pokalbių, interviu su 1-4 pašnekovais metu diskutuojama tam tikra architektūrine, urbanistine, socialine, menine temomis. Kviečiami pašnekovai yra ne tik architektai, bet ir kiti specialistai (valdžios atstovai, organizacijų atstovai, kitų sričių menininkai, filosofai, sociologai) bei plačiosios visuomenės, architektūros vartotojų atstovai. Taip išklausomos ir glaustai, suprantamai net ir ne specialistui pristatomos įvairios nuomonės.

 2013 m. liepos 1 d. – 2016 m. spalio mėn. bendradarbiaujant su „Žinių radiju“ buvo parengtos ir transliuotos 125 laidos “Reikia architekto”. Laidose kalbėjo apie 250 skirtingų pašnekovų, tarp jų architektai, urbanistai, LR Kultūros paveldo departamento, Aplinkos ministerijos, regioninių parkų, miestų savivaldybių, visuomeninių organizacijų atstovai, sociologai, fotografai, verslininkai, kultūros, švietimo darbuotojai (bibliotekininkai, muziejininkai, mokytojai) ir kt. Nagrinėtos temos: kultūros paveldo apsauga ir pritaikymas šiandienai, bendruomeninės iniciatyvos kuriant miestą, gerinanti aplinką, istorinės ir šiuolaikinės architektūros santykis, viešieji pirkimai ir meno kūrinio kokybė, daugiabučių renovacija, socialinis būstas, žaliosios erdvės, upės mieste, miestų plėtros tendencijos ir perspektyvos pasaulyje ir Lietuvoje, kitų sričių menininkų kūrybos santykis su architektūra ir t.t. Laidų archyvą galima rasti čia: http://www.ziniuradijas.lt/laida/reikia-architekto/228. 2015 m. vasarą sukurta laidos facebook paskyra https://www.facebook.com/Reikia-architekto-958283790863416 turi per 1000 draugų. Nuo 2016 m. laida filmuojama (studijos įrašas), video įrašas talpinamas į “Žinių radijo” laidų archyvą.

Projektas tęstinis, jį ketinama vykdyti 2017 ir kitais metais.

Projekto tikslai:

 • skatinti visuomenės supratimą apie architektūrą, kaip meno šaką, jos susidomėjimą savo aplinką, dalyvavimą aplinkos formavimo procesuose;
 • išryškinti ir diskutuoti apie aktualias aplinkos formavimo, miestų plėtros, paveldo išsaugojimo, bendruomenių formavimo, socialines, ekonomines, estetines problemas, pateikiant įvairias nuomones apie jas.
 • užtikrinti informacijos prieinamumą, nepriklausomai nuo geografinės padėties Lietuvoje
 • skleisti informaciją apie Lietuvos ir pasaulio architektūros naujienas:
  • informuoti visuomenę apie planuojamus ir vykstančius gyvenamosios aplinkos, miestų planavimo pokyčius;
  • pristatyti visuomenei ir architektų bendruomenei naujausias pasaulio architektūros tendencijas, technologines architektūrines inovacijas;
 • pristatyti visuomenei meno kūrėjų – Lietuvos architektų, tarp j ir jaunųjų menininkų – kūrybą bei profesionalias idėjas, socialinę poziciją;

Projekto uždaviniai:

 • Nuo 2017 m. sausio 1 d. sukurti 25 laidas apie architektūrą, aplinkos formavimą, visuomenės dalyvavimą aplinkos formavimo procese;                                                   
 • Įrašus transliuoti kas dvi savaites per “Žinių radiją”
 • Įrašus patalpinti į “Žinių radijo” archyvą internetinėje svetainėje www.ziniur.lt
 • Bendradarbiauti su kitais žiniasklaidos šaltiniais, perpublikuojant laidos medžiagą

Projektą remia Spaudos, radijo ir TV fondas. Paramos dydis 2017 m. – 4000 Eur.

 

 

Apie radijo laidą “Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti “Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal